Asukoht: > Uudised

Uudised

Erihoolekandeteenuse reorganiseerimisest

Aastaid oleme teinud tööd, et meie klientidest saaksid aktiivsed kogukonnaliikmed ja meie elu ei piirduks ainult hooldekodupõhisel elul ja ühiskond võtaks meid vastu tagasi kogukondadesse, kuskohast on inimesed pidanud teise Eesti otsa kolima või eemalduma, sest kodukohas neil puudub võimalus teenust saada ja kogukonnapõhiseid teenusekohti ei ole piisavalt.

Selleks, et muutused aset leiaks, siis oleme oma töökorralduses teinud muutusi ja pakkunud klientidele võimalikult isetegemist igapäevaelu toimingute näol ja loomulikult on meie tegevusjuhendajad olnud abis ja juhendajad ning paljud inimesed vajavad ka otsest abi. Palju on tekitanud küsimusi, et mis on erivajadustega inimeste jaoks õige ja vale otsus ja kus nad elama peaksid. Vastakaid arvamusi ja väitlusi jagub igasse päeva aga tunnistama peab, et kogu aja jooksul on väikeste sammudega teenuse kvaliteet aina arenenud ja protsess kestab kuni inimene "maapeal" toimetab. Arengu väheoluliseks osaks ei saa pidada keskkonda, kus me teenust pakume ja asukoha  võimalusi arvestades, siis oleme saavutanud teatud piiri, millest tuleks julgelt edasi liikuda, sest nõudlus teenuse sisu muutusele on olemas meie uuel põlvkonnal juba ammu ja ressurssi selle ootuse realiseerimiseks on võimalik täna ka saada.

Lisan siia viite ühele artiklile, milles kirjeldan, et miks meie inimesed (kodude kliendid) võiksid olla sihtgrupiks, kes vajavad euroraha, et saada endale kodune elamine ja võimalusterohke elukeskkond.

Arvamust saab lugeda siit "Keda hakkab aitama 56 miljonit eurotoetusi?"

Kaitstud töö teenus Erastveres

SA HEA HOOG KASVAB JA ARENEB
Anu Hall, SAHH-i arendusjuht

Eelmise aasta sügisel kuulutas SKA välja hanke, millega soovis leida igasse Eesti maakonda partnerid pikaajalise kaitstud töö (PKT) teenuse osutamiseks erivajadustega inimestele. SA Hea Hoog osales hankes, osutus valituks ning alustas esmaspäevast, 1. veebruarist teenuse osutamisega 110 kliendile kaheksas maakonnas ja üheksas asukohas: Sillamäel, Võisikul, Türil, Rakveres, Tapal, Uuemõisas, Erastveres, Tõrvas ja Karulas.

Teenus
koosneb kolmest etapist. Esimene on inimese tööoskuste ja võimete väljaselgitamise ning arendamise etapp (kuni 6 kuud), mille jooksul saaB edukalt kasutada Hamet metoodikat, õpetada kliendile uusi töövõtteid ja kujundada tööharjumust. Teine etapp kestab tähtajatult ja tähendab kliendi jaoks töötamist kaitstud töö keskuses. Kolmandas etapis valmistatakse klient ette avatud tööturule liikumiseks, sinna kandideerimiseks ja seal püsimiseks.

Meie klientideks on peamiselt AS Hoolekandeteenused kliendid, kuid taotluse võivad esitada ka kõik teised erivajadustega inimesed, kes vastavad teenuse kriteeriumitele. Täpsemalt loe siit: http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/kaitstud-too-2/

Sellega seoses ühines SA Hea Hoog tööka perega 24 inimest (neist enamus AS ridadest) ning meie meeskond on nüüd juba 27-liikmeline. Kohe lisandub veel personali-dokumendispetsialist ja turundusspetsialist.

Suur tänu kõikidele Kodu juhtidele, personalispetsialistidele ja teistele töötajatele, kes on aidanud ja jätkuvalt aitavad SA-l tuul tiibadesse saada ning on andnud oma suure panuse pikaajalise kaitstud töö teenuse ettevalmistamise, käivitamise ja arendamise projekti.

Erastvere Kodus pakutakse kaitstud töö teenust 13-le kliendile.

Aasta 2015 Erastveres

„KUS ON MINU KODU“

Minu kodu on suur, helekollane ning multifunktsionaalne. Seal on palju tube ja ruume, nagu ühes tõelises lossis ikka, seal tunnen end kui kuningakass. Magan soojas ja ilusas, heleroheliste seintega toas, mul on pehme padi nagu paljudel teistelgi, sest neid valmistatakse just minu kodus. Käin kolm korda päevas sööklas söömas, toidud on meil maitsvad ning kõht saab alati täis. Peale söömist läheks ju kohe magama, aga ei saa, sest igapäevaelu toimetused ootavad. Kuigi mul on oma isiklik tugiisik ja teised abistajad, hoolitsen enda eest ikka ise, peale selle püüan ise oma voodi ära teha ja toa koristada. Hommikuti hüppan ikka saalist läbi, et ennast virgeks võimelda, sest iga päev toob midagi uut ja põnevat, millest ma ei taha ilma jääda. No näiteks suvel käin aias rohimas ja vaatan huviga kuidas viljad valmivad. Minu kodus elab kolm kassi, jälgin nende tegemisi. Kevadeti imetlen õunaaias roosakasvalgeid puid ja unistan sellest, et saaks juba õunu süüa. Vihmastel päevadel ja talvisel ajal veedan ma meelsasti aega ühes erilises keldrikorruse toas, seal kasvavad pea kahemeetrised moonid ja valmivad kõiksugu asjad: padjad, kaisupadjad, igas suuruses kaisuloomad, sokid, kindad, korvid, kaardid ...... ja igasugu muud vahvad ideed. Seal püüan minagi mõne ilusa asja loomisele kaasa aidata. Käin saalis muusikat kuulamas, vahel võtan viisijupigi üles ja kui tuju tuleb, keerutan tantsu nii et võhm väljas.

Kui multifunktsionaalsusest rääkida, siis minu kodus on tõesti kõik olemas. Isegi tähtpäevad tulevad ise uksest ja aknast sisse – vastlad, sõbrapäev, naistepäev, munade värvimine, jaanipäev koos Tauri Anniga, halloween, Mardid-Kadrid ....... kaotasin vist järje, aga tean, et detsember ja jõulud on veel ees. Alati on käinud punases kostüümis taat, ning pole ühtki mu sõpra unustanud. Noh, see salmi lugemine mikrofoni on üks raskemaid tegevusi aasta jooksul, aga sellega harjub ka lõpuks ära.

Mulle meeldivad filmiõhtud saalis, ja päris kinos oleme käinud, spaas , laatadel, matkadel ja ekskursioonidel. Kui ikka öösel kell kolm ärkad ja Soome sõitma hakkad, siis tuleb vägisi peale mõte, et minu kodul on küll üks eriline juhtimissüsteem.

Ma ju mainisin juba algul, et tunnen end kui kuningakass.

Minu kodul on isegi nimi – Erastvere Kodu

Ah jaa, minu kodu asub maailma kõige ilusamas kohas .............. Lõuna-Eestis, ühe pisikese järve kaldal ja mulle meeldib siin väga.

 

Täname kõiki töötajaid, kes on panustanud oma pühendumisega meie klientide heaks ning koostööpartnereid, kes meid toetavad!

 

Annelii Jürimaa

tegevusjuhendaja

 

Merikesel täitub 30 aastat Erastveres töötamisest

Meie Kodu vanemtegevusjuhendajal Merike Pihlil täitub 30-nes aasta töötamist Erastvere Kodus. Meie seas on inimene, kes on pidanud läbi aja väga vastutusrikkaid ja erinevaid ameteid Erastveres ja oskab rääkida ajast, mil mõni meie seast polnud veel ilmavalgustki näinud.

Merike on väga tubli inimene, kelle jaoks pühendumine oma kodukoha jaoks on olnud tähtis ja oma töös on ta täpne, kohusetundlik ja hea toetav kaaslane oma meeskonnaliikmetele, kelle peale võib alati kindel olla.

Erastvere Kodu pererahvas tänab Merikest ja astume ikka koos edasi! 

Imbi Rego

 

Laulan helisema maa

Meie kodu kliendid osalesid 27. augustil Viljandis erivajadustega inimeste laulupeol. Üritus oli meeleolukas ja toimus traditsiooniliselt suure laulupeo kaare all nagu tavaks. Lustimist ja laulmist jagus kõigile ja koju tuldi positiivse energiasüstiga. Jääme järgmise aasta pidu ootama!

Meie varasemad tegemised :)

on kajastatud menüüs "Üritused" aga edaspidi hakkame endast rohkem kirjutama uudiste kanalis.