Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Ühes väikeses alevikus Saaremaal, rohelise männimetsa rüpes, elavad sõbralikult koos üheksa kollast maja.  

Öö saabudes, kui kõik majalised (igas umbes 35 inimest) on unemaale rännanud, asuvad nad mõnusalt päevasündmusi läbi arutama. Igal majal on midagi huvitavat rääkida: kus on päeval pannkooke küpsetatud,  kus on elanikud oma maja põranda lausa peegliks nühkinud, kus sõbra ratastooliga jalutama viidud või on majarahvas linnas kohvikus ja kaubamajas käinud. 

Kui päeval on majades laulutunnid toimunud, siis ümisevad nad öös viisijuppe. Hakkaja ilmega tegelusmajal on alati kõige rohkem pajatada: mis värvidega vaip on kohe-kohe kangastelgedelt maha tulemas, millised imeasjad keraamikaahjust päeval välja võetud, kes majalistest stiilipuhta õmblustööga hakkama saanud… 

Suurel sööklamajal, kus enamus elanikke kõhtu täitmas käib, on samuti üht-teist põnevat rääkida. See maja on uhke, et kaks korda nädalas käib näiteringirahvas tema avaras saalis harjutamas.  

Viimasel ajal on mõned kollased majad läinud puhkama, sest majalised hakkavad tasapisi ära minema. Neid ootavad kusagil teised majad, väiksemad ja kaasaegsemad. Aga mõnikord need sõbrad helistavad töötajatele ja tuleb välja, et nad on  väga rahul oma uue ja iseseisvama eluga. Majadel on nende üle ainult hea meel. 

Salamisi loodavad kollased majad, et elu neis kestaks edasi ka siis, kui praegused sõbrad on kõik uutesse kodudesse ümber asunud.  

Kodus pakutavad teenused

Sõmera Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 242 inimesele ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele 33 inimesele.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Ivo. Varem elasin Koluvere Hooldekodus, 1995. aastal tulin elama Sõmerale.

Mind kasvatasid vanaema ja tädi. Koolis käisin Tartu Eriinternaatkoolis. Peale kooli lõpetamist läksin tööle Tallinna Pimedate Ühingusse. Olid keerulised ajad ja keerulised olid ka inimestevahelised suhted ja juhtus nii, et kaotasin oma elamise ja sattusingi elama hooldekodusse.

Praegu käin Sõmera Töökeskuses tööl iga päev. Teen käepaelu, harutan ja sõlmin ketleid, teen paberkotte. Varem olin tööl aiandis, abistasin transporttöödel, viisin käruga pesu meie oma pesumajja. Kõiki vajalikke töid on siin tehtud.

Minu hobiks on vanaaegsed lampidega raadiod. Põnevad on transistorvastuvõtjad. Kuulan kesklaine pealt rumeenia raadiot. Keelt ma ei oska, aga muusikat on hea kuulda. Varem kuulasin raadio MAJAK ja raadio ROSSIAt, aga praegu neid enam ei tule. Mulle meeldib neid remontida, see on põnev, huvitav ja positiivseid emotsioone pakkuv tegevus. Eriti tore tunne on siis, kui mõni vana raadio hakkab ka häält tegema.

Õppisin meie tegevusjuhendaja Niina abiga kandlemängu ära. Luuletan ja teen ise laule, saadan ennast ise kandlel. Olen käinud esinemas nii oma Sõmera Kodu üritustel kui ka väljaspool meie kodu.

Kuressaare Muusikakooli stuudio tegi minu lauludega plaadi. Mul on see praegugi alles.

Ootan, et saan Kuressaarde uude koju elama kolida. Loodan, et seal on mõistlikud inimesed, peamine, et ei oleks pätte ja vargaid.

Sõmera Kodu

Ohaka tee 34, Kärla alev, Saaremaa vald 93501

Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!