Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tartus Nõva tänaval. Meil on üks kahekorruseline eramaja ja üks korter, mis asuvad teineteisest umbes viieminutilise jalutuskäigu kaugusel.   

Tartu kesklinnas saab kasutada erinevaid võimalusi huvitegevusteks, õppimiseks ja töötamiseks. Üks meie kodu elanik õpib puhastusteenindajaks ja teine on samas ametis avatud tööturul. Ülejäänud alles otsivad õiget rada ehk osalevad koolitustel, proovivad töötamist ja vaba aja veetmise võimalusi, et leida endale sobiv ja meeldiv tegevus kogukonnas. Igapäevaselt hoiame oma kodu korras, toome poest toidukraami ja valmistame sööki.  

Me oleme uhked oma kodu hoovi üle, kus kasvuhoones valmivad aiasaadused, tegeleme aiandusega ja veedame suvisel ajal üksteisega mõnusalt aega värskes õhus.  

Meie kodu on sobiv koht inimesele, kes soovib elust rõõmu tunda, nalja teha ja tegeleda tegevusjuhendaja toel igapäevaelu toimetustega ning üksteist abistada. Me hindame väga huumorit, valikuvõimalusi ja koos tegutsemist.  

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Peeter Alaver. Elan Nõva kodus alates 2018. aasta detsembrist, kui kodu avati, tulin siia tänavalt. Mul tuli kohtu värk ja sealt edasi sain eestkostja, kes hakkas uurima, kus ma saaksin elamispinna. Ta kutsus mind seda maja vaatama, kuidas mulle meeldib. Mulle oli see alguses harjumatu.  

Ma alguses ei tahtnud tööle minna, sest mulle ei olnud see loomulik. Tegin koduseid tegevusi, kuid need ei olnud minulikud. Mul olid kohtutäiturid, sõbrad tänavalt, vanad harjumused – tänavapoisi elu, sest isa viskas välja. Pidin koduga ära harjuma, et see omaks võtta. Alguses pidin saama teistega lähedamaks, et saada aru mida tähendab Nõva kodus elamine (igapäevaelu tegevused). Nüüd ma käin tööl tänu Agele (rehabilitatsiooni meeskonna liige) ja proovin mõista, mis minu ümber toimub. 

Ma õppisin oma vigadestet rohkem kohtutäitureid mul elus enam ei tuleks. Ma lubasin seda oma eestkostjale. Mul on oma tuba ja pereliikmed lähedal. Mul on Meelis, Alo, Liis, Age, Lennart jt spetsialistid, kes vestlevad, suunavad ja juhendavad mind igapäevaelu tegevustes, arvestades minu lõppeesmärki. Minu eesmärk on liikuda omaette korterisse ja saada ise hakkama. 

Minu unistus on reisima minna, Hispaaniasse ja kunagi ka Norrasse. (Märkus: AS Hoolekandeteenused, MTÜ Peretarkuse Keskuse ja eestkostja esindaja koostööl on võimalus lähitulevikus taastumise toetamise eesmärgil saavutada antud unistuse elluviimine.) 

Soovin endale arvutit, kogun raha selleks. Tean, et raha tuleb töötamisega, kuid vahel unustan ja loodan, et saab ka teisiti.  

Tahan, et saaksin ka edaspidi tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad. 

Kodu pakutavad teenused

Nõva üksuses pakume kogukonnas elamise teenust eramajas kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!