Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kototeraapia päästab meie kliente üksindusest 

Kototeraapia päästab meie kliente üksindusest 

Vladimir Jaškaga

Tundub, et maailmas ei ole inimesi, kes oleksid kasside suhtes täiesti ükskõiksed. Esimesed lausa jumaldavad kasse, teised otsivad neis puudusi tõestamaks, et koerad on niikuinii paremad ja kolmandad värisevad vihkamisest. Meie kodus elab kass Jaška kaks aastat, ta on meie klientide jaoks lemmik.

Kuid Vladimiriga on tal eriline sõprus. Tundub, et Jaška teab, mida Vladimir vajab. Ta kohaneb Vladimiri käitumisega ja sai seetõttu tema parimaks kaaslaseks. Kui Vova on haige, siis istub Jaška kogu aeg läheduses. Kui Vladimir hakkab majas rahutult käituma, istub Jaška põlvedel ja rahustab ta maha. Kui Vladimir kogeb päeval raskusi või ärkab öösel, lõbustab Jaška teda, kuni ta mõistusele tuleb. Vladimir viib teda mööda maja ringi, proovib teda koolitada, kuid Jaška ei solvu kunagi tema peale, vaid pigem täidab kõiki tema käske. Vladimir on tema vastu väga lahke. Kogu aeg muretseb, et talle süüa antakse.

Kui Jaška jalutuskäigult naaseb, jookseb ta kohe Vladimiri tuppa. Kui toa uks on kinni, siis Jaška mõmiseb väga läbitungivalt ja palub end sisse lasta. Talle meeldib Vladimiriga öösel magada. Tavaliselt  lamab ta Vladimiri voodil teki peale ja magab hommikuni. Kõik kliendid näevad seda sõprust ja nad on Jaška vastu lahked.

Hea on teada, et Sillamäe Kodu elanikel on väike sõber, kes meist on nii erinev. Nii et mitte ainult koerad, vaid ka kassid saavad olla inimeste sõbrad!

 

KUULA eesti keeles:

 

Кототерапия спасает наших клиентов от одиночества

Нет, кажется, в мире людей, которые были бы совершенно равнодушны к кошкам. Одни их чуть ли не обожествляют, другие выискивают в них недостатки, чтобы доказать, что собаки все равно лучше, а третьи содрогаются от ненависти.

Уже два года, в нашем доме живет кот Яшка. Он являет любимцем всех клиентов. Но особая дружба у него с Владимиром.

Кажется, будто Яшка знает, что нужно Владимиру. Он подстраивается под поведение Владимира, и поэтому стал лучшим его компаньоном. Если Вова болеет, то кот всё время сидит рядом .Если Владимир начинает беспокойно вести себя в доме, Яшка садится на его колени и успокаивает его. Если Владимир испытывает какие-либо трудности в течение дня или просыпается ночью, Яшка развлекает его, пока он не придёт в себя. Владимир водит его по дому, пытается его дрессировать, но Яшка не обижается на него, а наоборот выполняет все его команды.  Владимир очень трепетно относится к нему. Все время беспокоится, чтобы он был накормлен. Когда Яшка возвращается с прогулки, то сразу бежит в комнату к Владимиру.  Если дверь в комнату закрыта, то он очень пронзительно мяукает и просит, чтобы его впустили. Он любит спать ночью с Владимиром. Обычно кот ложится рядом в ногах Владимира на одеяло и спит до утра. Все клиенты видят эту дружбу и трепетно относятся к Яшке.

Хорошо знать, что у них есть маленький друг, который так от нас отличается». Так что не только собаки могут быть друзьями человека!

Vladimiri ja Jaška loo pani kirja Sillamäe Kodu tegevusjuhendaja Natalija Jevdokimova

 

KUULA vene keeles: 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!