Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Metsa seenele!

Metsa seenele!

Sügis on üks ilusamaid aastaegu oma värvide ja võludega. Keset linna on ikka mõte metsa poole… Üleöö tekkis plaan Valga Jaama Kodu elanikega minna seenele. Mõeldud, tehtud. Hommikul peale sööki istusime autode peale ja sõitsime linnast välja umbes 10 kilomeetrit.

Valisime just väga ilusa männimetsa, kus elanikel oleks hea ringi tatsata ja seeni otsida. Metsaalune oli puhas ja samblane ning meil oli oma inimesi hea jälgida ja silma peal hoida. Me ei olnud ainukesed seenelised, aga meile seeni jagus. Seeni oli igasuguseid – korjati ka mittesöödavaid seeni. Talveks jälle väike varu.

Peale seente uurisime ka loomajälgi ja erinevaid samblikke. Oleme oma elanikke tundma õppinud ning puhas rõõm on sellise seltskonnaga ringi rännata. Vahet pole, kas siis metsa, kinno, loomaaeda…

Millised olid meie elanike muljed seenelkäigust?

Marko: Mulle meeldis seenel käia väga. Ma tahaks iga päev metsas kõndimas käia. Seal oli nii mõnus pehme sammal ja suured mäed. Mõnus pikk jalutuskäik. Kõige ilusamad seened on kärbseseened.

Heikki: Mulle meeldis seenel käia. Korjasin hästi suuri seeni. Tegevusjuhendaja Maire ei lubanud kõiki korjata, mida mina tahtsin, ütles, et need on ussitanud – kuidas tema teab? Tahtsin metsas mõnda metslooma näha, aga nägime ainult karu jälgi. Kärbseseened mulle üldse ei meeldinud.

Seenelkäigu ja seeneliste muljed aitasid kirja panna Valga Jaama kodu tegevusjuhendajad Katrin ja Ülle

KUULA: 

 

 

 

 

 

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!