Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Teenus

Teenus

Asenduskoduteenus

Kodud

Teenuse üldine tutvustus

Teenus on mõeldud vanemliku hoolitsuseta, intellektipuudega lapsele tema põhivajaduste rahuldamiseks. Teenuse raames pakutakse peresarnaseid elutingimusi turvalises ja arenguks soodsas elukeskkonnas ning lapse ettevalmistamist toimetulekuks täiskasvanueas.

Õigus asenduskoduteenusele on lapsel, kelle vanemad on surnud, tagaotsitavaks kuulutatud, teadmata kadunud või viibivad vangistuses; kelle vanemate vanemlikud õigused on piiratud või ära võetud; kelle vanemate teovõimet on piiratud või kui lapse vanematest eraldamise määrab kohtulahend.

Asenduskodus, mis asub Rakvere linnas, saavad lapsed elada alates kuuendast elukuust kuni täisealiseks saamiseni või kuni kooli päevase õppevormi lõpetamiseni. Igas peres kasvab kuni kuus last, kes elavad igaüks omaette toas.

Meil on hea koostöö Mihkli Kooliga, mis asub samas majas, kus pakutakse asenduskodu teenust. Koolis on kolm toimetuleku- ja neli hooldusklassi ning võimaldatakse ka koduõpet. Professionaalne ja kutsealaselt pädev pedagoogiline personal suudab luua tingimused kõikide õpilaste arenguks. Ühise katuse all tegutsemine võimaldab meil kasutada kooli vaba aja ruume. Lapsed saavad kasutada saali üritusteks, muusika- ja liikumistundideks. Olemas on õu, kus on võimalik aktiivselt aega veeta. Lapsed saavad vajadusel õppida ka teistes naabruses asuvates koolides.

Meie töötajad on kogenud ja koolitatud, nad tuginevad parimale erialasele oskusteabele. Pidev täiendõpe ja meie töötajate suur pühendumus aitavad meil pakkuda kaasaegset ja kvaliteetset teenust.

Loome tingimused, et lapsed saaksid olla aktiivsed ja korraldada oma igapäevaseid toimetusi. Igal lapsel on võimalus kaasa lüüa toidutegemises ning oma toa ja ruumide korrastamisel. Praktikas saab selgeks õue riisumine ja muud eluks vajalikud oskused. Meie professionaalne abi toetab võimetekohast arengut ja pakub mitmekülgseid võimalusi aktiivseks tegutsemiseks ka kogukonnas. Üheskoos käiakse ekskursioonidel ja matkamas, teatris, kinos ja näitustel.

Meie tervislik ja mitmekülgne menüü on välja töötatud koostöös toitumisekspertide ja arstidega, samuti pakume vastavalt vajadusele erimenüüsid näiteks diabeetikutele või gluteenitalumatusega lastele.

Tagame arstiabi hea kättesaadavuse ja teeme koostööd laste perearsti ja teiste erialaspetsialistidega ning aitame kaasa teenusesaaja seisundi paranemisele, pakkudes mitmesuguseid teraapiaid ja rehabilitatsioonivõimalusi.

Asenduskodu teenust vajavale lapsele leiame parima lahenduse koostöös lapse võrgustikuga.

Teenusele saamise teekond


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!