Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Teenus

Teenus

Igapäevaelu toetamise teenus päeva- ja nädalahoiuteenusena

Kodud

Teenuse üldine tutvustus

Teenus on mõeldud raske või sügava, täpsustatud või täpsustamata intellektipuudega täiskasvanud inimesele, kellel on lisaks muu puue ning kes ei ole ise võimeline sooritama enda eest hoolitsemisega seotud toiminguid. Teenus sobib inimesele, kes vajab lisaks tavapärasele igapäevaelu toetavale tegevusele suurt hooldust, pidevat kõrvalabi või püsivat tegevusjuhendaja tuge igapäevaste toimingute puhul?.

Teenust saab kasutada igal äripäeval kuni 21 päeva kuus. Vajaduse korral on võimalik jääda ka ööbima. See tähendab, et kliendil on võimalik tulla teenusele esmaspäeva hommikul ja minna koju reede õhtul. Pakume teenust väga paindlikult – kui vajate seda näiteks vaid korra nädalas, on see võimalik.

Sotsiaalkindlustusamet maksab teenuse osutamise eest (personal, õppevahendid, tegevus jms), kui teenusele tulev inimene vastab teenuse saamise tingimustele (diagnoos  F72-F73, F78-F79 ja on olemas rehabilitatsiooniplaan). Sina tasud toitlustuse ja majutuse eest (viimase eest juhul, kui soovid oma lähedase jätta ka ööbima).

Teenust on võimalik kasutada ka nendel inimestel, kes sotsiaalkindlustusameti kaudu teenust ei saa. Sel juhul tuleb teenuse eest ise tasuda. Tasuline teenus maksab 4 € tund. See on hea võimalus vaimupuudega inimeste hooldajatele, kes peavad minema näiteks päevaks oma asju ajama ning saavad jätta oma hoolealuse kindlasse kohta hoida. Kui sinu lähedane on intellektipuudega, kes ei vasta SKA teenuse rahastuse tingimustele, ent sa soovid siiski talle teenust saada, siis võta ühendust otse teenusepakkujaga.

Pakume teenusel viibivatele klientidele mitmesugust tegevust ja sisustame nende päeva vastavalt võimetele. Karula päev sisaldab käelisi tegevusi (tarkliiv, värvimine, lõikamine, pusled jne), maja ümber on kiiged ja muud spordivahendid. Suures saalis tehakse muusikamänge, diskot ja saab treenida kogu keha kõigi lemmiku grossinguga. Korraldame multikavaatamise pärastlõunaid ja tähistame rahvakalendri tähtpäevi. Melust puhkamiseks on tunnete tuba, kus valgus, muusika, lõhnad ja pehmed tekid aitavad lõõgastuda ja puhata.

Merimetsa keskuses paneme rõhku individuaalsele juhendamisele. Koos juhendajaga mängitakse erinevaid mänge, käiakse õues. Toas on palju ruumi, et saaks liikuda ja muusikat kuulata. Kööginurgas saab harjutada oma võimetele vastavalt söögi tegemist.

Teenusele saamise teekond


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!