Meist
2010. aastal asutatud Sihtasutus Hea Hoog seisab ühtsema ühiskonna eest, luues ja vahendades töövõimalusi erivajadusega inimestele. Igal aastal pakub SA Hea Hoog tööd ligi 600 erivajadusega inimesele.
Esialgu alustati töö tegemisega AS Hoolekandeteenused hooldekodude ruumides. Aja jooksul oleme kodudest eraldi asutatud töökeskuste põhjal näinud, et võimalus kodust lahkuda ja minna tööle, annab normaalsele elukorraldusele väga palju kaasa. Nii on tõusnud ka töömotivatsioon ja on parem kord töökohas. Inimesed on uhked, et nad lähevad tööle! Nende töökeskuste eeskujul soovime ka edaspidi asutada töökeskusi kodudest eemale, et tööl käimine oleks oluliselt eristatav osa päevast.
Tänaseks asub üle Eesti 13 töökeskust. Töökeskustes alustatakse tööharjumuse loomisega ning erinevate töövõtete õppimisega. Meie tegevusjuhendajad õpivad igat inimest, tema võimekust ja soove tundma ning erinevate tööde harjutamise tulemusena leiame talle sobivaima töö.
SA Hea Hoog osutab Sotsiaalkindlustusameti poolt pakutavat töötamise toetamise teenust.
Tegusam elu koostöös ettevõtjatega
Vahendame ettevõtete tellimusi ning tagame tellimuste kvaliteetse ja tähtaegse täitmise erivajadusega inimeste poolt. Nõustame ja abistame nii ettevõtjat kui ka erivajadusega inimest lepingute sõlmimisel ja töötamisega seotud asjaajamistel. Tagame tarviliku tööalase väljaõppe ja erivajadusega inimese nõustamise ning juhendamise töökohal.
Valik meie poolt teostatavaid töid:
- tootmistegevus nii ettevõttes kui tootmiseks kohandatud ruumides meie kodudes (näiteks ventilatsioonisüsteemide filtrite ja filtrielementide valmistamine);
- toodete komplekteerimine ja pakendamine (näiteks helkurid, kinnitusdetailid);
- puhastusteenused – ruumide korrashoid; territooriumi korrashoid: muru niitmine, riisumine, lumekoristus;
- abitööd ettevõtetes (näiteks puude saagimine, lõhkumine ja pakendamine võrkkottidesse);
- abitööd köögis: toiduainete töötlus ja ettevalmistus, nõudepesu, laudade katmine, koristamine;
- aia- ja põllutööd: taimede istutamine, hooldamine, saagi koristamine, töötlus, ladustamine ja ettevalmistus müügiks; abitööd loomapidamises;
- käsitöötoodete valmistamine: keraamika (tassid, vaagnad, lillevaasid…), vaibad, sussid, saunamütsid ja palju muud.
Kellele on mõeldud toetatud töötamise teenus?
Toetatud töötamise teenus on mõeldud psüühikahäirega puuduva töövõimega täisealisele inimesele, kes vajab enne tööle asumist või töötamise ajal pidevalt toetust ja juhendamist
Milline on toetatud töötamise teenuse eesmärk?
Toetatud töötamise teenuse eesmärk on juhendada ja nõustada isikut, toetada tema iseseisvat toimetulekut, parandada elukvaliteeti tema võimetele sobiva töö otsimise ja töötamise ajal ning valmistada isikut ette võimaluse korral iseseisvalt ilma toetuseta tööle asuma.
Millal ja kus teenust osutatakse?
Teenuse osutamine toimub vastavalt inimese vajadustele sobivas kohas, mis on kokku lepitud teenuseosutajaga. See võib olla inimese kodus, töökeskuses, tööandja juures või mujal, olenevalt teenuse tegevustest. Teenuseosutaja võib lisaks avatud tööturule tööle aitamisele pakkuda võimalust töötada töökeskuses või muul ettevõttega seotud ametikohal. Kui inimene ei ole võimeline või ei ole veel valmis iseseisvalt töötama, siis teenuse osutamine jätkub ja inimest toetatakse temale vajalikus ulatuses.
Mille eest tuleb tasuda?
Töötamise toetamise teenust rahastab Sotsiaalkindlustusamet. Sotsiaalkindlustusameti suunamisotsuse olemasolul on teenus inimesele tasuta.
Kuidas saada teenusele?
Esita sotsiaalkindlustusametile erihoolekande teenuste taotlus.
Taotluse esitamiseks on viis võimalust – vali, milline neist on sulle mugavam:
- täida taotlus sotsiaalkindlustusameti klienditeeninduses
- lepi aeg kokku ja koosta taotlus koos erihoolekande konsultandiga
- saada taotlus postiaadressil Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn
- saada digiallkirjastatud taotlus e-posti aadressil
- esita taotlus iseteeninduses suhtluse ja teavituse kaudu
Täpsemat infot ja nõustamist erihoolekande teenuste kohta saad teenuste konsultandilt.
Erihoolekandeteenuste konsultandid | 28.78 KB | xlsx
Taotluse ja muude dokumentide esitamisest alates 40 tööpäeva jooksul võtab erihoolekande konsultant sinuga ühendust ja annab teada, kas ja millise teenusega saab sinu elu ja toimetulekut paremaks muuta.