Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Töövõimalused erivajadusega inimestele

Hea Hoog tegus suvi Eestis ja Soomes

Hea Hoog tegus suvi Eestis ja Soomes

Suvi on olnud SA-l Hea Hoog (SAHH) alati töine ja tegus. Kui üldiselt inimese puhkavad ja külastavad igasuguseid väliüritusi ja laatasid, siis meie olime oma meistrite toodanguga kohapeal ootamas.

Eriliselt suur au oli osalemine iga-aastasel MTÜ Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingu tänuüritusel organisatsioonidele, kelle abi ja valmistatud toodangu müügiga kogutakse raha vigastatud võitlejate raviks. SA Hea Hoog on samuti alati kutsutute hulgas, ka sel suvel, kui üritus toimus Mereväe Miinisadamas. Oleme aastaid valmistanud ühingule Anname Au! sinililli ja käepaelu. 2022. aasta kampaania korras koguti rekordiline 100 000 eurot, millest 70 000€ tšekk anti üle Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravi osakonnale käeroboti soetamiseks.

Põhjanaabrid hindavad meie tooteid

Külas põhjanaabritel

Teeme koostööd Soomes Varsinais-Suomen Viro Keskus RY-ga ja saadame oma tooteid müüki Soome Turu Eesti Keskusesse. Sel kevadel saime kutse osaleda oma toodetega ka väga populaarsel laadal, mis toimus Turu Keskajapäevade raames. Lahked võõrustajad pakkusid müügikohaks oma ruume, mis asusid täpselt Keskajapäevade südames. Laadal osalesid tootmisjuht Epp ja tegevusjuhendaja Kaja ning meie bussi mahtus päris suur valik erinevaid tooteid. Meie müügipunkt oli avatud kolm päeva, lisaks saime osa väga põnevast Keskajapäevade programmist ning sealne aktiivne Eesti fänn Kirsi Äyräs oli kokku leppinud kokkusaamise erivajadusega inimeste töökeskuses (Kehitysvamma-alan tuki- ja osaamiskeskus). Külastatud keskus on piirkonna suurim ja päeval, mil meie saime sealsete tegemistega tutvuda, valmistusid kohalikud just pikaks suvepuhkuseks. Meile tutvustas keskust ja sealseid tegemisi keskuse juhataja ja avatud tööturu konsultant.

Väga huvitava ja informatiivse külastuse lõpuks tõdesime, et kuigi sealsed võimalused on uhkemad – suured-suured ruumid, igapäevane transpordivõimalus ka 50 km kauguselt, riigipoolne toetus – siis mured on ühised. Kas tööandjad on valmis võtma tööle psüühilise erivajadusega inimesi, kuidas leida inimestele sobivad töökohad, kuidas müüa keskuses valmivaid tooteid, kust leida allhankena tööd keskusesse jne.

Seoses sellega tekkis ka mõte teha ka edaspidi koostööd sealse keskusega eesmärgiga jagada üksteisele oma kogemusi ning oskusi. Et koostöö saaks võimalikuks, on jälle suureks abiks Soome poolne entusiast Kirsi.

Töine suvi

Hea Hoog Viljandi Parandusfestivalil

Suvel osalesime päris paljudel väiksematel ja suurematel laatadel üle Eesti. Oli neid laatasid/festivale, mis on juba saanud traditsiooniks ja kuhu meid alati oodatakse ning uusi põnevaid laatasid, mida meie usinad tegevusjuhendajad avastasid esmakordselt. Loomulikult olime kohal ka Viljandis toimunud XIII erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeo raames toimunud käsitöölaadal. 

Kuigi ka meie tegusad meistrid ja juhendajad puhkasid suvel, jõudsime siiski teha palju tööd. Meie töökeskuste juures asuvad poekesed on endiselt täis väga põnevaid ja eripäraseid tooteid ning palju on ideid uute asjade valmistamiseks. Korras on hoitud ka objektid väljaspool keskuseid. Suure projektina õmblesime suvisel perioodil 400 kotti, mille valmimise eeltööks oli Kaitseväe kasutatud vormide harutamine, et sealt välja lõigata koti materjal. Tänaseks on kotid kõik valmis ja Kaitseväele üle antud.

Traditsiooniliselt on SAHH-il üks uute toodete presenteerimise koht olnud meie väikese ettevõtte suvepäevad, mis sel aastal toimusid juulis Paekalda Puhkekeskuses. Ilus ilm ja tore seltskond! Teiseks traditsiooniks on suvepäevadel kokkuvõtete tegemine, murede ja rõõmude jagamine. Ka seekord tegid kokkuvõtte tööhõivejuht ja juhatuse liige Raili Viljas ning tootmis- ja müügijuht Epp. Iga töökeskus andis oma tegemistest ülevaate, mille käigus tutvusime üksteisega lähemalt. Tavapärases tööelus käib ju suhtlus telefonitsi või e-kirju saates, kuid kokkusaamine suvepäevadel on võimalus hääl ja nimi kokku panna lahke näoga. Ja no see meie parima ampsu võistlus! Tänud selle ürituse organiseerijale Kadrile!

Epp Sõna, SA Hea Hoog tootmisjuht

Raili Viljas, SA Hea Hoog juhatuse liige


Tagasi Tagasi Tegusama elu kodude lehele

    Tule vabatahtlikuks!

    Sinu sõnum on saadetud!