Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Töövõimalused erivajadusega inimestele

Kas teksapükstes üldse lastakse taevasse?

Kas teksapükstes üldse lastakse taevasse?

AS-i Hoolekandeteenused uuematesse kodudesse jõudsid eelmisel aastal 375 praktilist kodutekstiili toodet, mis valmisid koostöös disainer Reet Ausiga Hea Hoog töökeskuses psüühilise erivajadusega meistrite käe all.

Väga edukaks kujunenud projekti jätkuna korraldab Euroopa Komisjoni Eesti esindus rändnäitust „Kas teksapükstes üldse lastakse taevasse?“, mida saab näha veel kahes kohas üle Eesti – 13.-26. jaanuaril Tartu Lõunakeskuses ja 27.01-9.02.2022 Pärnu Kaubamajakas.

Kui lihtne või keeruline on keskkonnasäästlikult vajalikke tooteid õmmelda ning teksapükstele uus elu anda, et vähendada tekstiilijäätmete mahtu? „Nende toodete valmistamine ei koosne ainult õmblemisest, vaid seal on vaja esmalt taaskasutatavad teksapüksid lahti harutada. Materjalide ettevalmistamine ja harutamine on isegi keerulisem kui õmblemine,“ rääkis Hea Hoo vanemtegevusjuhendaja Tiina Vahtra töö protsessist. Töökeskuste erivajadusega meistrite jaoks oli tegemist huvitava projektiga ja põnevad disainid on praeguseks hakanud oma elu elama.

Enda teksapükstest saad õmmelda nii kotte, põllesid, pajalappe, patju kui kududa vaipu Reet Ausi disainide järgi:

Kui endal aga aega või oskusi napib, leiad keskkonnasõbralikud tooted veebipoest www.heahoog.ee.

Vaata ka videot toodete valmimisest!

 

Kadri Talva-Ots, kommunikatsioonispetsialist


Tagasi Tagasi Tegusama elu kodude lehele

    Tule vabatahtlikuks!

    Sinu sõnum on saadetud!