Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie üksus asub Tallinnas Õismäel. Kodud asuvad kolmes korteris, mis paiknevad lähestikku asuvates kortermajades. Üks korter on koduks neljale, ülejäänud kahes elavad kolm inimest. Kliendid suhtlevad omavahel tihedalt, käivad üksteisel külas ja peavad koos tähtpäevi. Lisaks käib suhtlemine lähedalasuva Õismäe üksuse klientidega.

Kõikidel elanikel on oma isiklik tuba, ühiskasutuses on köök, duširuum ja WC. Köögis tehakse koos süüa ja ühiselt hoolitsetakse majapidamise eest.

Meile meeldib kodu juures väga hea infrastruktuur, sest kõik eluks vajaminev on kohapeal olemas. Mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel on toidupoed, bussipeatused, pangaautomaadid, apteek, juuksur ja raamatukogu. Lähedal on imeilus Harku järv, mille ääres jalutada ja suvel rannamõnusid nautida.

Kõige rõõmsamad oleme selle üle, et meie elanikel on mitmeid võimalusi olla kogukonnaelus aktiivne. Kliendid käivad tööl nii kaitstud teenusel kui ka avatud tööturul. Õppida saab ka lähedal asuvas Astangu Kutserehabilitatsioonikeskuses.

Kliente toetab päevasel ajal vähemalt üks tegevusjuhendaja. Öisel ajal on tegevusjuhendaja kättesaadav telefoni teel. Kokku töötab üksuses kaks tegevusjuhendajat.

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes soovivad iseseisvalt elus hakkama saada, kuid vajavad veidi tuge ja julgustust, mida pakuvad kohapeal töötavad tegevusjuhendajad.

Elanikud oma kodust

Tere, mina olen Mariel. Elan KE teenusel Haabersti üksuses Õismäel.

Oma kodus saan tunda ennast rahulikuna, küsida nõu, teha süüa ja koristada. Olen hakanud taas regulaarselt toituma, jagama teistega (tegevusjuhendajatega) omi probleeme, koristama.

Mulle meeldivad siin inimesed, kes aitavad ja märkavad, kui minuga midagi valesti on ja annavad nõu. Minu lemmik tegevusjuhendaja on Katrin, sest temaga saab vabalt suhelda, helistada, kui on mure ja kõige üle arutada.

Minu unistus on minna õppima meditsiini, olen juba dokumendid sisse viinud Tervishoiu Kõrgkooli ja katsed sooritatud. Tulevikus soovin minna omaette elama, käia regulaarselt tööl ja ideaalis omada kunagi oma isiklikku korterit.

Kodu pakutavad teenused

Tallinna Haabersti üksuses pakume kogukonnas elamise teenust korterites kümenele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!