Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie Mõisavahe kodu asub Tartus Annelinnas. Kodu koosneb kolmest korterist, kus igaühel on oma isiklik tuba ning elutuba ja avar köök. 

Meie juures elab kümme inimest, keda abistab kaks tegevusjuhendajat. Oleme nagu üks suur Itaalia perekond, kes suhtleb omavahel väga kärarikkalt ja emotsionaalselt, aga hoolivalt ja armastavalt. 

Oma päevi sisustame tööga. Meie elanikust neli käivad avatud tööturul ning kuus pikaajalisel kaitstud tööl. Oleme väga uhked, et kõikidel meie elanikel on olemas oma töö, mis toob neile ka lisasissetuleku. 

Peale töö on meil ka kodused kohustused - teeme süüa ja koristame oma tuba või eluruume. Vabal ajal saab igaüks tegeleda oma hobiga või osaleda ühisüritustel. Oleme koos käinud teatris vaatamas komöödiat, muusikali ja balletti. Samuti on meil traditsiooniks käis koos veepargis ujumas ja saunas ning peale seda koos söömas. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes tahavad iseseisvamaks saada ning liikuda tulevikus edasi kas toetatud elamise teenusele või omaette sotsiaalkorterisse. 

 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Janek Torrim. Elan Mõisavahe kodus juba üle kahe aasta. Enne seda elasin Tartus Kaunase kodus. 

Mulle meeldib proovida uusi sööke teha. Kui on vaba aega, siis räägin oma sõpradega juttu. Sveta on alati minu esimene tervitaja iga hommik. Koos teiste elanikega ja ka Kaunase sõpradega kohvitame ja ajame juttu ja räägime midagi lõbusat. 

Siin elades olen õppinud, kuidas kodureeglitega hakkama saada ja toimetada nii, et ei häiriks teisi. 

Töötajatest meeldib mulle Merilin Nõva kodust ja väike Moonika Kaunase kodust. Liisiga (klienditöö juht) arutame siis, kui on aega. Merike on lahe töötaja. Lii on töökas, käib ringi majade peal. Imbi (piirkonnajuht) on töökas, aga harva on teda näha. Eleniga (asendustegevusjuhendaja, kes toimetab kõigi Tartu üksustes) tahaks ka koos midagi teha. Aga Elenil on ka palju tegemist.

Minu sooviks on, et oskaksin veel paremini inimestega suhelda ja et ma ei läheks pahaga kaasa. Praegu suhtlen hästi. Päris hea on mul suhe ka meie töötamise tegevusjuhendaja Egega. Näiteks üks päev ei tulnud bussi ja olin ärevuses, aga helistasin siis Egele ja tema tuli appi. 

Kodu pakutavad teenused

Tartu Mõisavahe üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!