Kus saavad kokku õpe ja töö?
Tänu õpingutele Tartu Ülikooli Pärnu kolledžis olen omandanud uusi teadmisi ning erinevate praktikate kaudu ka väärtuslikke kontakte kogukonnas, mis tulevad kasuks minu igapäevatöös. Kolledžis omandatud oskused ja kujunenud võrgustikud aitavad leida võimalusi, kuidas pakkuda meie elanikele rohkem tegevusi väljaspool kodu ning toetada neid oma hääle kuuldavaks tegemisel. Heaks näiteks sellest oli eilne külastus Audru Noortekeskusesse.
Minu praktika Audru Noortekeskuses näitas, et noortel on huvi erivajadusega inimeste vastu, kuid teadmisi napib. Tänu sellele jõudsime noorsootöötajaga aruteluni, et kaasata üks meie elanik – Heleri Pärnu Rääma kodust. Heleri rääkis noortele erivajadusega inimestest ning jagas mõtteid, kuidas nendega suhelda ja neisse suhtuda. See andis talle võimaluse proovile panna oma oskused nii esitluse slaidide koostamisel kui ka esinemisel.
Koostasime ühiselt ka interaktiivse küsimustemängu Kahoot’i, kuna see on noorte jaoks atraktiivne ja tuttav formaat. Seda mängu saab edukalt kasutada ka igapäevatöös inimestega, kellel on nutiseade ja internetiühendus. Lisaks kaasasin Heleri mängude valimisse, mida noortele korraldasime.
Noorsootöötaja sõnul on teema väga oluline ning sellest on vaja rohkem rääkida, sest valdkond on noorte jaoks võõras. Lisaks tõi ta välja, et noored rääkisid, et neil oli väga tore ja nad said palju uut teada. Noortekeskus näeb koostöö jätkamises potentsiaali ja soovi edaspidigi midagi koos korraldada.
Millised olid Heleri mõtted?
Pärast üritust küsisin Helerilt tagasisidet, kuidas tal esineda oli ja mida ta päevast arvas.
Heleri: „Mulle meeldis, et noored kuulasid mind hoolega ning tundus, et nad mõtlevad kaasa. Eriti meeldis noortekeskuse töötaja Maris. Ta oli jutukas ning paistis, et talle läks ka korda, mida ma rääkisin. Veel oli huvitav see, kuidas oli nädal ette planeeritud. Kokkuvõttes, olen väga rahul päevaga ning olen tänulik, et kaasasid mind sellesse.“
Lisaks avaldas Heleri soovi osaleda ka tulevikus sarnastes tegevustes.
Eilne üritus näitas selgelt, kui oluline on õppimise, kogemuste ja kontaktide ühendamine. Tänu kolledžis omandatud teadmistele ja koostööle noortekeskusega õnnestus ellu viia tegevus, mis tõi kasu nii kogukonnale kui ka meie elanikele – andes neile võimaluse olla nähtav ja väärtuslik osa ühiskonnast. Selline lähenemine on oluline samm kaasavama ja toetavama keskkonna loomisel meie kodudes.
Jane Müür, Pärnu Rääma kodu tegevusjuhendaja
