Liikumisrõõmu koosloomine joogaõpetaja Kerstiga
Talve hakul alustasime Kuressaare Sirge kodus õppeprogrammiga “Liikumisteraapia”, mille eesmärk on aidata osalejatel mõista liikumise seost nii füüsilise kui ka vaimse tervisega. Programmi lõppedes on osalejal teadmised ja praktilised kogemused, mida saab kasutada oma heaolu ja tervislike harjumuste kujundamisel.
Kerstiga tutvusin tema tegevusjuhendaja õppepraktika ajal Sirge kodus. Kersti on joogaõpetaja, mina viisin samal ajal läbi liikumis- ja tantsutunde. Just sealt algas meie ühine teekond – meid sidus ühine armastus liikumise vastu ning sellest arenes välja imeline koostöö. Mõistsime sarnaselt, kui oluline on liikumisharjumust ja -rõõmu meie elanikes kasvatada meie.
Iga kohtumine tõi endaga midagi uut – keskendusime kehatunnetusele ja heaolule, tegime kehapatsutamist, toolijoogat, hingamisharjutusi, väikeste pallidega võimlemist ja palju muud. Harjutused olid mitmekesised ja arvestasid osalejate erinevate vajadustega.
Orienteerumine kõigile
Reedel, 27. juunil, viis Kersti läbi ürituse “Liikumine läbi lõbusa mini-orienteerumise” Sirge kodu rohealal. Ürituse korraldas MTÜ Rõõmupall, mille eestvedaja on joogaõpetaja Kersti ise. Osalesid Sirge, Ruubi ja Smuuli kodude elanikud. Ülesanded olid kohandatud vastavalt igaühe võimetele – lihtsam ülesanne oli piltide järgi orienteerumine, keerulisem katsumus oli tähtede järgi etteantud sõna kokkupanemine.
Päev pakkus palju elevust, rõõmu kohtumisest ja liikumisest. Elanike tagasiside räägib iseenda eest:
“Selliseid üritusi võiks rohkem olla!” rõõmustas Alis. Maris oli õnnelik, et sai end proovile panna nii piltidega kui ka sõnadega. Smuuli elanik Reigo tundis suurt rõõmu ürituse üle. Talle meeldis, et sai osalemise eest kadakapuidust medali.
Ruubi elanikele väga meeldis. Kuna rajad olid erineva raskusastmega, oli kõigil võimalik avastada ja seigelda. Ahti mainis, et esimese korra kohta oli tal raske orienteeruda. Ta vajas palju juhendamist ja abistamist nii pildi kui ka sõnadega orienteerumisel, kuid avaldas soovi uuesti minna taolisele üritusele ning ootab juba, millal saab uuesti minna Kessu Joogamajja.
See päev pakkus palju elevust, liikumist ja koosolemise tunnet.
Koostöö MTÜ Rõõmupalli ja Kerstiga jätkub – juba 18. juulil ootab meid Kessu Joogamajas uus mini-orienteerumine ning võimalus ennast proovile panna meeskonnatöös. Ootame põnevusega uusi kogemusi ja liikumisrõõmu!
Enel Muromets, Kuressaare Sirge kodu tegevusjuhendaja


