Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Käsi peseb kätt – kuidas seda õigesti teha?

Käsi peseb kätt – kuidas seda õigesti teha?

Kahjuks ei ole meil sel aastal olnud külma talve, mis välisõhus baktereid ja viiruseid tapaks. Nii on eriti oluline pöörata tähelepanu käte hügieenile, sest see on kõige olulisem meede sügistalviste viiruste leviku piiramisel.

Ehkki me ei näe baktereid ja viirusi palja silmaga, elutseb näiteks sõrmeküüne all neljakordse Eesti rahvaarvu jagu mikroobe (ca 5,36 miljonit), sõrmuse all aga kogu Euroopa Liidu liikmesriikide elanike arvu jagu ehk 492 miljonit mikroobi. Umbkaudu 80% nakkustest levib käte kaudu, töökoht loob selliseks jagamiseks hea keskkonna. 

Kontorilaual prill-lauast 400 korda rohkem baktereid 

Viimaste aastate uuringute toel võib väita, et ainuüksi kontorilaual on 400 korda rohkem baktereid, kui nt tualeti prill-laual. Laualt käib päeva jooksul läbi väga erisuguseid isiklikke või siis ka muid esemeid – (käe)kott, võtmed, kohvitass, enda või kolleegi telefon, pastapliiats. Neil kõigil on eelnev pikk „reisi- ja saastumise ajalugu“. 

Töökohal on ka mitmeid teisi saastunud kohti – ukselingid, trepikäsipuud, valgustuse lülitid, ühiskasutusel olev tehnika, nagu nt printerid või väiksemad abivahendid, mida paratamatult tuleb kätega puudutada. 

Mida saame teha?  
  • Tuletage nii töötajatele kui klientidele meelde, et tõhusaim viis ennast erinevate viirushaiguste eest kaitsta on käte pesemine. Informatiivsed flaierid või plakatid võiks paigutada nii kõikide kraanikausside juurde, kui teistesse kohtadesse, kus käte saastumise oht on suurem. 
  • Tuletage klientidele meelde, millal peab käsi pesema (õuest tuppa tulles, enne söömist, peale wc-s käimist, peale aevastamist jne).  
  • Selleks, et õiged võtted käte pesemisel muutuksid harjumuseks, tuleb seda mitmeid kordi meelde tuletada ning harjutada.  
  • Kandke kaasas endaga väiksed desinfitseerimise vahendeid. 
  • Desinfitseerige kohti, mida puudutakse kätega kõige rohkem. 
Kuidas käsi õigesti pesta? 

Käte pesu peaks kestma vähemalt 20 sekundit. 

 Lihtsad videod kätepesust, mida ise vaadata ning mida ka klientidele näidata leiad SIIT või Jänku-Jussi multikast.

 Hoiame tervist!

 Kelly Kald, töökeskkonna juht 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!