Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodud asuvad Haapsalu linnas. Meie kodud on kolmes korteris, mis asuvad eri majades ja korrustel.  

Meie juures elab kümme inimest ja neid abistab kaks tegevusjuhendajat. Me kõik käime tööl, kas siis osalise või täisajaga. Töötame lihatööstuses, puhastusteenustel ja kojamehe ametis. Tunneme uhkust, sest oleme vajalikud töötajad ning oleme õnnelikud, et meiega igapäevaelus arvestatakse. 

Peale tööaega meeldib meile lugeda. Loeme nii linna raamatukogust laenutatud raamatuid kui kohalikku ajalehte, mille oleme ka endale koju tellinud. Spordihuvilised elanikud käivad kaks korda nädalas ujulas ujumas. Peaaegu iga päev ja iga ilmaga teeme ühise jalutuskäigu. Igal meist on omad hobid: joonistamine, arvutimängud, muusikahuvi - ja nendega saame tegeleda nii palju kui tahame! Ühiselt tähistame ka sünnipäevasid ja teisi pidupäevi.  

Meie kodu on sobiv koht vaimupuudega inimesele, kes arvestab teistega ja lööb kaasa ka ühistes tegevustes. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Aleksander Sell. Sõbrad kutsuvad mind Sassiks. Elan Kuuse üksuse kodus juba üle kahe aasta. Enne elasin Koluvere hooldekodus.

Ma käin nädalas mõnel päeval tööl - koristan trepikodasid. Elan koos kahe korterikaaslasega ja mul on oma tuba. Ma loen palju raamatuid ja mul käib kohalik ajaleht. Käin ise raamatuid vahetamas. Mulle meeldib käia poes ja igapäevaselt jalutamas.

Teeme koos korterikaaslastega ise süüa. Ise mõtleme, mida teha tahame ja koos tegevusjuhendajatega valime toiduained välja. Varem sõime sööklas. Nüüd teeme kõik ise.

Alguses mulle siin väga ei meeldinud, sest ma olin harjunud suures majas paljude kaaslastega. Kartsin, et kuidas ma hakkama saan. Aga nüüd olen juba harjunud ja meeldib väga. Meil on rahulik siin, nagu kodu. Ja mõlemad töötajad on toredad. Alati aitavad kui vaja.

Millest ma unistan? Ma juba olen nii vana, et kooli ei taha enam minna. Tahaks vahepeal käia külas oma vanadel tuttavatel Koluvere kodust. Nad on nüüd ka kõik uutesse kodudesse kolinud.  Meil on tasuta transport ja mul on bussikaart, saan ise sõita sõprade juurde ja tagasi tulla. Tegevusjuhendaja vaatab mulle bussiajad ja kui vaja, siis tuleb ka bussi vastu.

Kodu pakutavad teenused

Haapsalu Kuuse üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!