Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Jõhvi Narva üksus alustas tööd 2017. aasta sügisel. Meil on kõrvuti asuvates majades neli korterit. Korterid on heas seisukorras, soojad ja hubased. Iga klient on sisustanud oma toa just talle sobival viisil – kellel askeetlikult minimalistlik, kellel olulistest asjadest pungil. 

Kokku elab meie juures kümme inimest. 

Koos Jõhvi Puru, Ahtme Maleva ja Sillamäe Gagarini üksusega moodustame ühtse pere. Personal on seotud kõikide üksustega ja kliendid omavahel sõbralikes suhetes, kohtutakse igapäevaselt töökeskuses ning käiakse üksteisel külas.  

Kõik vajaminev – kauplused, ametiasutused, töökeskus, bussipeatused asuvad läheduses. Kliendid hindavad kõrgelt võimalust elada omaette tubades, teades, et naaber on kõrval ja tegevusjuhendaja igal ajal kättesaadav ning valmis nõu ja jõuga abiks olema. 

Kõikidel klientidel on võimetekohane töö Hea Hoog töökeskuses või kojameeste ja koristajatena läheduses asuvates korteriühistutes. Kliendid võtavad aktiivselt osa kogukonna ühisüritustest ja heakorratöödest. Kogukonna liikmed on heatahtlikud ja hindavad meie klientide panust kõrgelt. 

Kõigil on soovi korral võimalus osaleda huviringides ja treeningutel. Läheduses on ujula ja jõusaal.  

Ühiselt tehakse väljasõite ja tähistatakse tähtpäevi, millest osavõtt on sajaprotsendiline.  

Elanikud oma kodust

Mina, Juri, olen Jõhvis korteris elanud kaks aastat. Mul on omaette tuba, mille olen sisustanud asjadega nii nagu mulle meeldib. Mul on kaks naabrit, Sergei ja Julia. Me elame sõbralikult, aitame üksteist. Tegeleme ühiselt koduste töödega, koristame korterit, valmistame toitu menüü järgi. Mina oskan keeta uhhaad, praadida kapsast ja küpsetada liha. Toiduained ostame koos tegevusjuhendajaga.  

Paar korda nädalas töötan ma hommikuti kojamehena, veel koristan ma sissekäike mitmekorruselistes majades. Pärast tööd puhkan omas toas, pärast veedan vaba aega nii nagu mulle meeldib. Osa töötasust ja pensionist saan ma endale taskurahaks. Ma käin ise poes ja ostan endale asju, mis mulle meeldivad, hiljuti ostsin endale televiisori ja mobiiltelefoni. Vabal ajal ma tegelen arvutiga, vaatan televiisorit, käin külas sõpradel, kes elavad KE teenusel kõrvalmajas. Mul on Sillamäel tüdruksõber Alevtina, mina sõidan talle ja tema mulle külla. Samuti käin külas oma vanematel, kes elavad Ahtmes.  

Kui mul tekivad mingid probleemid, siis tegevusjuhendajad aitavad mind. Nad annavad mulle kaks korda päevas ravimeid ja suitsu, registreerivad mind arstile ja annavad soovitusi. Veel ma jalutan ja sõidan jalgrattaga. Sügisel käin metsas seenel ja marjul. Mulle meeldib elada korteris omas toas, ma oskan teha väikest remonti. Kaunistasin ka elamist pühadeks - panin kuuse, riputasin ehteid ja sädelevat karda. 

Kodu pakutavad teenused

Jõhvi Narva üksuses pakume kogukonnas elamise teenust korterites kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!