Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub imelises looduskaunis kohas Viljandi linna külje all, Karula järve ääres. 

Meie pereküla koosneb seitsmest hubasest pere- ja ühest suurest tegelusmajast. Igas majas on ühistegevusteks suur köök-elutuba ning magamistoad. Tegelusmajas on raamatukogu, suur saal, meelte tuba ja köök. Majade ümber on suured haljasalad lehtlate, lillepeenarde, põõsaste ja pargipuudega. 

Meie juures elab pidevalt 84 inimest. Lisaks on meie juures igapäevaelu toetamise teenusel esmaspäevast reedeni kuni 15 inimest. Elanikele on abiks ja toeks 41 tegevusjuhendajat, 14 hooldajat ja neli kokka tegelusmaja köögis. 

Meie pakume ööpäevaringset erihoolekandeteenust sügava liitpuudega inimesele. Oleme eriti uhked, et käivitasime 2018. aasta maikuust edukalt igapäevaelu toetamise teenuse päeva- ja nädalahoiuteenusena. 

Oma päevi sisustame looduses liikumise, grossing-u, kergemate sportlike tegevuste, ühiste tähtpäevade tähistamise, ühiste mängude, muusika kuulamise, diskol tantsimise, filmide vaatamise, meelte toa, puslede ladumise ja lihtsama käsitööga. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes on huvitatud elamisest eemal linnamelust ja kelle abi- ja hooldusvajadus on suurem. 

Elanikud oma kodust

Helje Tiit Viljandist:

Meie poeg on Karulas elanud juba neli aastat.

Kohavalikul oli väga tähtis, et ta jääks meie lähedusse ning saaksime oma ühistegevustega ja talle tähtsa rutiiniga jätkata.

Õnneks on see plaan hästi sujunud; poeg on tihti pikad nädalavahetused kodus, vahel on ootamatult vaja koos kusagile sõita, vahel käivad meie sõbrad-sugulased pojal külas ja kunagi pole mingeid takistusi olnud.

Selle maja hooldajad on väga kogenud, inimlikud, lahked ja vastutulelikud. Meil on väga hea koostöö. Maja on puhas, halba lõhna pole, poeg alati hooldatud. Käime neil sageli külas ja näeme igapäevaelu.

Mis peamine – poeg tahab pärast kodus olekut jälle sõprade juurde tagasi minna.

Kodu pakutavad teenused

Karula Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele 84 inimesele ja igapäevaelu toetamise teenust nädala- ja päevahoiuna 12 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!