Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Tartumaa, Kambja vallas asub Kodijärve Kodu. Kodu ümbritsevad kolmest küljest järved: Pangodi, Kivijärv ja Kodijärv. 

Meie kodus on viis peremaja. Iga maja südameks on ühine köök-elutuba, kus elanikud koos istuvad, juttu ajavad, telerist saateid vaatavad ja raadiot kuulavad. Majas on kaks kahekohalist magamistuba ja kaheksa privaatset magamistuba.  

Kokku elab meil 59 inimest: neljas majas on 12 ja ühes majas 11 elanikku, keda aitavad 19 tegevusjuhendajat ja kaks toitlustusteenindajat. Kolmel päeval nädalas käib meid üle vaatamas ja vajadusel plaastreid panemas koduõde.  

Mõned meie elanikud käivad Tartus tööl, kaks meie kodu elanikku käivad koolis. 

Meil on saanud tavaks igal aastal tähistada rahvalikke ja riiklike tähtpäevi. Vastlapäevi tähistame pika liu laskmisega, peod toimuvad sõbrapäeval ja jõulude ajal. Iga elanikku ja meeskonnaliiget peame meeles tema sünnipäeval. Oleme sportlikud ning oleme osalenud Jüripäeva jooksul ja Tartus Sinilille jooksul.  

Meie kodus on olla hea kõigil, kes armastavad vaikust ja rahu. Siin kuuleb linnulaulu ja saab kala püüda. Eriti ilusad on meil päikesetõusud, udu järve kohal ja luiged järve peal. Kes ei usu, tulge vaatama! 

Elanikud oma kodust

Mina olen Peep. Olen koera aastal sündinud. Kui mind solvatakse, siis ma hammustan, muidu ikka liputan saba. :D Kodijärve Kodus olen elanud 2014. aastast. Varem elasin Valklas.

Mul on siin omad tööülesanded. Pühin iga päev pärast sööki põrandaid. Mul oli sõjaväes “kord majas”, siin peab ka kord majas olema. Minu tööülesannete hulka kuulub ka olmeprügi kokku korjamine ja välja viimine. Õhtuti viin välja konteinerisse ka biojäätmed ja pesen ämbri puhtaks. Varem, kui meil ise muru niideti, siis riisusin muru kokku ja viisin pargi alla kompostiks.

Lõbu pärast vaatan naisi. Siin on väga ilusad töötajad, võtavad kohe silmist pimedaks. Mulle meeldib ka telekat vaadata. Ja meeldib päevitada. Kavatsen ennast neegriks päevitada.

Mis ma Kodijärvel õppinud olen? Olen siin õppinud rohkem lobisema ja nalja viskama. Haa-ha-ha.

Mis mulle siin meeldib? Kõik meeldib. Elu on ilus, kui oskad elada. Süüa saab siin hästi, paremini kui Jurmala sanatooriumis. Süüa saab ikka nii hästi, et pean endale varsti “vitsad” peale panema. Õhtuti ma kirjutan raamatut, kirjutan kella üheni öösel. Ja igal õhtul. Hommikul käin pool kuus duši all pesemas, siis on hea rahulik käia, keegi ei sega.

Minu lemmiktöötaja on Kaja. Kaja viib mind vahel hobuste juurde. Korjan kokku kõik söömata jäänud leivad ja viin need hobustele.

Unistan suurelt. Tahan inglise keele selgeks õppida, et kandideerida Europarlamenti. Tahan lennata Kuule. Kirjutan oma raamatu valmis (kõik Kodijärve töötajad on sisse pandud, autori märge). Siis on vaja mul kirjastajat. Kui raamatu valmis saan ja see müüki läheb, siis hakkab ka raha tulema. Tahan osta Kihlevere Mõisa. Viin sinna töötaja Anne ja teen temast Mõisapreili.

Kodu pakutavad teenused

Kodijärve Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 59 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!