Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tallinnas, Mustamäel, Männipargi kõrval. Meie kodud asuvad kahekorruselises majas, mis on jaotatud neljaks korteriks. Igas korteris on kuus magamistuba ja suur köök-elutuba mõnusa diivaniga. Köögis saame koos tegevusjuhendaja või toitlustusteenindajaga süüa teha.  

Maja taga on suur aed, kus saame suvel ilusat ilma nautida ja talvel lund rookida. Et aias muru liiga pikaks ei kasvaks, siis valisime enda elanike hulgast ühe tubli muruniitja, kes ise vabatahtlikult toimetab. 

Meie juures elab kokku 24 inimest, kellele on abiks ja toeks seitse tegevusjuhendajat, toitlustusteenindaja (kes annab endast parima, et me kolm korda päevas kõhu täis saaks) ja asendustöötaja (tuleb appi, kui kohalikud tegevusjuhendajad haigeks jäävad või puhkama lähevad).   

Oma päevi sisustame pargis jalutamisega ja välijõusaalis trenni tegemisega. Osad meist käivad iseseisvalt linnas: perel või sõpradel külas, kirikus, raamatukogus, surnuaias. Muidugi on iga elanik erinev ja kõik majast kaugele minna ei saa või ei soovi. Nemad leiavad endale ajaviite majasiseselt. Näiteks maalimisega (meie juures elab tõeline kunstnik, kes umbes minutiga teeb valmis sinu portree), käsitööga, kodutöödega või televiisori vaatamisega. Kui televiisorist tuleb midagi vahvat, siis kogunevad ka need, kellel on enda magamistoas teler, ikka suurde tuppa teiste sekka, sest seltsis on ju lõbusam.   

Meie kodu on sobiv koht inimesele, kes on aktiivne, teistega arvestav, heasüdamlik ja abivalmis. Meeldima peaks elu linnas, sest vaatamata imelisele Männipargile (kus elab tohutult palju oravaid), on meie ümber ka palju liiklust ja suuri maju.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Koit. Elan Mustamäe kodus alates maja avamisest novembris 2018. Enne elasin Võisiku Hooldekodus.  

Igapäevaselt saan siin muru niita, lehti riisuda, oksi saagida ja tegevusjuhendajaid tehnikaga seotud probleemides aidata.  

Siin elades olen ma õppinud kasutama nõudepesumasinat, pesumasinat ja kuivatit. Muruniidukil oskan nüüd õli vahetada ja bensiini lisada.  

Mulle meeldib, et tugiisikud tulevad alati appi, kui on mingi mure. Minu lemmiktöötaja on Kaie, sest ta on minu tugiisik.  

Minu kaugemaks eesmärgiks on oma elu peale saada. Lähitulevikus võiks käia ujumas.  

Kodu pakutavad teenused

Mustamäe üksuses pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 24 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!