Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie üksus asub Tallinnas Õismäel. See kodud asuvad kolmes korteris, mis paiknevad lähestikku asuvates kortermajades. Üks korter on koduks neljale, ülejäänud kaks kolmele inimesele. 

Kõikidel elanikel on oma isiklik tuba, selle ruumi kujundab iga elanik vastavalt oma soovile ja maitsele.. Lisaks oma toale hoolitsevad elanikud ühisruumide korrashoiu eest - igaüks annab ühisesse majapidamisse oma panuse. 

Ühes korteris asub ka meie üksuse keskuseks olev suurem elutuba, kus kõik saavad kohtuda ja omavahel suhelda. Seal peame ka ühisüritusi ja tähistame sünnipäevi. 

Meile meeldib kodu juures väga hea infrastruktuur, sest kõik eluks vajaminev on kohapeal olemas. Mõneminutilise jalakäigu kaugusel on toidupoed, bussipeatused, pangaautomaadid, apteek, juuksur ja raamatukogu. Lähedal on imeilus Harku järv, mille ääres jalutudada ja suvel rannamõnusid nautida. 

Kõige rõõmsamad oleme selle üle, et meie elanikud saavad hästi läbi ja suhtlevad omavahel. Koos käiakse jalutamas, kinos ja osaletakse ühisüritustel. Enamik elanikest käivad argipäeval tööl - avatud tööturul, tugikeskuses Juks või SA-s Hea Hoog. Seetõttu on meil pühapäevad majapidamistoimetustest vabad, et saaks korraldada huvitavaid ühisüritusi ja retki loodusesse. Oleme käinud Haabersti tuledeööl, loomaaias, piknikul, Harku järve ääres jalutusretkel, lihavõttepühade ajal kirikus jne.  

Kuigi elu linnas ei anna eriti võimalust aiandusega tegeleda, oleme siiski leidnud võimaluse rohenäppudele. Kõikidel korteritel on avarad päikselised rõdud, kus kasvatame maitsetaimi. Elanikud saavad jälgida, kuidas maha pandud seemnetest kasvavad taimed ja võimaluse nende eest hoolitseda. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes soovivad ise elus hakkama saada, kuid vajavad veidi tuge ja julgustust, mida pakuvad kohapeal töötavad tegevusjuhendajad. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Terje Hindrikson. Elan Tallinna Õismäe üksuses juba kolmandat aastat. Enne elasin Tori hooldekodus.

Õismäel on mul oma tuba. Mul on toas oma televiisor. Jagan korterit Lidija ja Oscariga. Läbisaamine korterikaaslastega on hea. Koos teeme süüa ja hoiame korteri korras. Meil on jagatud nädal toimkondadeks. Iga päev vastutab keegi köögi ja üldruumide korra eest.

Olen siin elades õppinud iseseisvalt süüa tegema. Hea õpetaja on olnud korterikaaslane Lidija, kellel on väga head toiduvalmistamise oskused.

Veel olen õppinud Tallinnas iseseisvalt liikuma. Kasutan ühistransporti ja tunnen juba Tallinna erinevaid linnaosasi. Käin iseseisvalt ühistranspordiga tööl. Oskan kasutada pangaautomaati ja pangakaarti. Vajadusel külastan iseseisvalt juuksurit. Aeg-ajal külastan oma venda, kes elab Tallinnas.

Saan hästi läbi oma tegevusjuhendajatega. Vajadusel saan neilt alati abi küsida.

Ma sooviksin tulevikus õppida arvutit kasutama. Sooviks endale Facebooki ja suhelda interneti teel oma sõpradega. Veel unistan tulevikus reisimisest. Sooviksin sõita välismaale. Ma pole elus kunagi reisinud, aga huvitab see väga.

Siin korteris saan hästi hakkama, aga mu suurim unistus on siiski saada ühel päeval omale väike korter. Tunnen väga puudust omaette olemisest. Ma usun, et ma saaksin hästi hakkama. Ainus, milles ma abi vajaksin, on maksete tasumine arvutis. Sellepärast tunnengi, et arvutioskus tuleks omandada. Jah, tõepoolest see on mu suurim unistus täiesti iseseisev elu.

Kodu pakutavad teenused

Õismäe üksuses pakume kogukonnas elamise teenust korterites kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!