Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie üksus avati Paides 2017. aastal. Meil on kaks korterit ja üks suure aiaga kahekorruseline eramu. Pakume kogukonnas elamise teenust kümnele kliendile, keda toetavad ja abistavad igapäevaselt kaks toredat tegevusjuhendajat.  

Oleme uhked maja juures oleva aia üle ja naudime väga ühiselt aias toimetamist. Valmistasime ühiselt taaskasutavatest euroalustest suveks aiamööbli. Suvel hoolitsevad aia eest elanikud ise, jälgivad, et muru oleks niidetud, kasvuhoones taimed kastetud. Õhtuti grillime ühiselt ning siis saame ka korterielanikega ühiselt aega veeta ja maailmaasju arutada.   

Mõned meie elanikest on jõudnud välja avatud tööturule, mõned käivad sihtasutuses Hea Hoog.  

Vaba aega sisustame kalastamise, ujumise, ristsõnade lahendamise, raamatu lugemise, muusika kuulamise, teleri vaatamise, niisama jalutamise või muu hobitegevusega. Võtame osa ka kogukonnas toimuvast: käime kinos, tsirkuses, laatadel või elame õhtusel ajal kaasa oma lemmikbändidele ja lööme tantsu. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Ülle Salmi. Elan Paides juba üle kahe aasta. Enne elasin Türi kodus ning sellele eelnevalt Valkla Hooldekodus.

Igapäevaselt tegelen kodus puhtuse hoidmisega, valmistan süüa, loen raamatuid, suureks hobiks on puslede (ca 1500-2000 tükki) kokkupanek ja käsitöö. Nädalavahetustel olen koos korterikaaslasega käinud kohalikus trahteris kuulamas oma lemmikuid Jüri Homenjat, Anmatinot ja Üllar Jörbergi ning käinud ka kinos. Käime igal laupäeval koguduses.

Siin elades teeb kõige rohkem rõõmu, et on vaikne ja saab palju iseseisvalt toimetada. Olen õppinud ametiasutustes ise oma asju ajama, tutvunud linnaga ja erinevate vabaaja veetmise võimalustega. Olen väga rahul oma töötajatega, kes on alati rõõmsameelsed, abivalmid ja leidlikud.  

Võib öelda, et unistus järgnevateks aastateks on juba täitunud saame elada korterikaaslasega elu lõpuni siin. 

Kodu pakutavad teenused

Aia üksuses pakume kogukonnas elamise teenust majas ja korterites kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!