Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

2017. aasta septembris kolisid kahte kahetoalisesse ja kahte kolmetoalisesse korterisse  kümme erivajadusega inimest. Igaüks sai oma toa ja korterikaaslased, kellega jagatakse kööki, sööki ning muresid-rõõme. Milline on elu meie üksuses? Osad meist on leidnud endale meeldiva töökoha toredas kollektiivis, teised käivad osalise ajaga tööl. Mõned veel otsivad endale kõige sobivamat valdkonda ja tööd.

Oma kodus teeme kõik ise. Peseme pesu, koristame, endale meelepärase toidu valmine ise poest välja ja teeme kodus enamasti ise valmis. Kui me midagi valesti teeme või mõne asjaga toime ei tule, on tegevusjuhendajad kohe nõu ja jõuga aitamas. Tegevusjuhendajad ongi meie peamised abilised igapäevaelu töiste või koduse elu probleemide lahendamisel ning aitavad korras hoida ka rahaasjad. Tegevusjuhendaja on meile alati telefoni teel kättesaadav, kui midagi peaks juhtuma. 

Oma vaba aega sisustame ise. Kõige rohkem armastame käia Tallinnas loomaaias. Paldiski on väga ilus linn, sestap käime ilusa ilmaga tihti jalutamas. Igal kuul korraldatakse mõni vabaõhuüritus, kus enamik meist osaleb. 

Vihmaste päevade vaba aeg möödub kodus teleri seltsis, ristsõnu lahendades, raamatut lugedes. Mõned meist armastavad surfata internetis ja mängida arvutis või telefonis nutimänge. 

Meie kodu on sobilik koht aktiivsetele inimestele, kes tulevad enamjaolt iseseisvalt oma eluga toime. Me julgustame ja toetame tööle/kooli minemist, usaldame elanikke ja anname neile võimaluse vabalt liikuda.

Elanikud oma kodust

Tere! Mina olen Tiia! Elan oma Paldiski kodus alates 2017. aasta septembrist.

Ma ei ole kunagi varem korteris elanud, see on esimene kord. Esimesel päeval, kui me siis sisse kolisime, ei suutnud ma veel kuidagi uskuda, et tõesti - see on nüüd päris-päris minu kodu. Et mul on oma tuba, kus üksinda elan, köök, kus saan ise askeldada ja süüa teha ja muud ruumid, mis ei asu kuskil pika koridori keskel või lõpus.

Kui asju hakkasime lahti pakkima ning laiali paigutama, siis tekkisid juba mõtted, et selle panen siia, see asi sobib sinna jne. Hakkasin mõtlema oma koduse elu korraldamise ja sisustamise peale.

Mida ma siin igapäevaselt teen? Mida ikka inimesed igapäevaselt oma kodus teevad - koristan, pesen pesu, triigin. Teen süüa ja muid täiesti tavalisi asju. Kuna ma käin tööl ka, siis nädalavahetustel külastan sõpru või nemad külastavad mind. Tihti käime väljas jalutamas. Osaleme ka mitmesugustel üritustel, mis Paldiski linnas toimuvad. Või mujal.

Mul tuleb meelde, kuidas võtsime sõprade-korterikaaslastega ossa Aegviidust Jänedale korraldatud nn presidendi matkast. Eriti tore oli, et täiesti iseseisvalt käisime ja hakkama saime! Olime pärast endi üle väga uhked. Sest tegelikult kõige rohkem innustabki tahtmine ise toime tulla.

Vahel loen ka raamatuid. Kokaraamatutest otsin uusi ja huvitavaid toiduretsepte, lemmikraamat praegu on “Maša ja karu”.

Siin elades olen ma õppinud hästi palju iseseisvust. Ma olen alati elanud suurema hulga inimeste keskel, nüüd õppisin erinevatesse kohtadesse sõitma, iseseisvalt oma raha kulutamist planeerima ja poes käima. Mul on ju nüüd oma köök - õppisin küpsetama nii soolaseid kui magusaid asju. Alguses oli küll ebaõnnestumisi, kuid nüüd olen juba päris osav. Mulle meeldib katsetada erinevaid retsepte, õppida valmistama toite, mida enne pole osanud.

Siin elades meeldib mulle eriti vaikus ja rahulik elukorraldus. On looduslikke kenasid paiku, kus jalutamas käia. Inimesed on rahulikud ja sõbralikud, pole tülitsemisi ega kaklusi. Tore on!

Tihedalt puutume kokku kahe tegevusjuhendajaga. Nemad on meie sõbrad ning toetajad, meie tugiisikud ja juhendajad, lohutajad ja õpetajad.

Mis on minu unistus järgnevateks aastateks? Kõige suurem unistus on, et saaksin elu lõpuni siia elama jääda. Sellest korterist on saanud minu kodu. Ma tunnen end siin turvaliselt ja hästi. Mul on siin “oma kodu tunne” ja see on üli-ülitähtis, sest ma pole kunagi ennem elanud “päris kodus”.

 

Minu nimi on Anne.

Ma elan Paldiskis alates 4.septembrist 2018. Kolisin siia koos kolme sõbraga Kehra kodust. Paldiskis käin ma pankrannikul jalutamas ja teistel külas. Paldiski linnas toimub igal aastal uhke jaanipäeva pidu ja iga kuu on laat. Kambaga saame minna ka ekskursioonidele Paldiskist kaugemale.

Elan kahetoalises korteris enda sõbrannaga. Mul on isiklik magamistuba, kus saan rahus televiisorist seriaale ja suusatamist vaadata.

Saan iga kuu taskuraha, mille eest ostan ise endale vajalikud asjad. Kui vaja midagi kallimat osta, sõidame tegevusjuhendajaga koos Tallinnasse kaubanduskeskusesse. Olen õppinud ise bussiga Keilasse ja Tallinna sõitma.

Alates 2019. aastast käin ma Keila Sotsiaalkeskuses tööl. Meil on seal väga tore ja lõbus kollektiiv. Tööülesanded on lihtsad – kaalume maitseaineid, pakendame lusikaid, kleebime jne.

Minu unistus on tegeleda käsitööga. Kahjuks on minu silmad nii haiged, et pikalt lähedale vaadata ma ei saa.

Kodu pakutavad teenused

Paldiski Rae üksuses  pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!