Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Pärnu linnas Oja tänaval.  Kaunis kahekorruselises aiaga eramajas asub meil kaks korterit. Korterites on igaühel isiklik tuba, kus mõnusalt omi mõtteid mõlgutada ning avar köök, ühiseks söögivalmistamiseks. Esimesel korrusel elab kolm klienti ja teisel korrusel seitse. Aias on meil pisike armas kasvuhoone, puukuur, terrass, grill, õunapuud ja kena aiamööbel, kus mõnus grilliõhtute ajal istuda.  

Pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele, kellele on abiks kaks täiskohaga ning üks roteeruv tegevusjuhendaja. 

Meie kodu eripära on see, et kõik elanikud on mehed.  Elanikud armastavad nii väga süüa teha, et mõni neist peab söögitegemist lausa hobiks. Meie iganädalane menüü sisaldab tänu sellele toite, mida tavaliselt mujal ei tehta – kliendid koos tegevusjuhendajatega näevad iga nädal vaeva, et leida roogasid, mida varem veel tehtud pole.  

Oma päevi sisustame jalutamas käimisega, jalgrattasõiduga, joonistus-, mängu- ja lauluringidega, paljud elanikud naudivad väga muusika kuulamist ja külastavad tihti plaadipoode. Lisaks meeldib meile käia spaas kinos, teatris ja bowlingut mängimas. Kaheksa klienti käivad pikaajalisel kaitstud tööl, kolm neist teevad metallitööd ning viis puidutööd. Kõikidele meestele meeldib töö väga ning nad lähevad ja tulevad töölt alati rõõmsalt.  

Kõikidele meeldib tähistada ka erinevaid pühi jõulude ajal kaunistame kodu, sööme jõulupraadi ning teeme piparkooke, munadepühade ajal värvime mune, sünnipäevade puhul meisterdame kaarte. Nädalavahetustel teeme midagi lõbusat koos Väike-Posti Kodu elanikega, et grillida, tähistada, jalutamas käia, meisterdada jm. Äärmiselt vahva on see, kui kliendid leiavad sõpru ja mõttekaaslasi, keda nähes silmad särama löövad! 

Meie kodu on vaimupuudega inimestele 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Indrek Mäe. Elan Oja kodus juba kuus kuud. Enne elasin Viljandi Näituse kodus.  

Iga päev ma saan teha kõiki asju, mida soovin sõidan jalgrattaga, meeldib teha kõiki kodu- ja välitöid. Meeldib käia ka kirikus, linnas ja poes. Meeldib tööl olles väga teha puidutööd. Iga päev kuulan muusikat, mulle meeldivad väga Eesti artistid, vahepeal kuulan ka ingliskeelseid laule.  

Siin elades õppisin paremini süüa tegema ja liiklusreegleid tundma. Oskan linnas juba päris hästi liikuda.  

Mulle meeldib siin elada, kuna see on nii teistsugune, siin on mu sõbrad, siin on vähem inimesi ja nad ei häiri mind, keegi ei lõuga ja ei lõhu, saan rahulikult olla.  

Minu lemmiktöötajad on Laura, Kersti ja Lehti kõik meeldivad. Laura meeldib sellepärast, et ta on teistsugune ta on rahulik ja räägib ilusti, temaga saab käia paljudes kohtades, mis mulle meeldivad, näiteks kinos, ta on aus naisterahvas, kes kõike teab. Kersti meeldib, sest ta on täitsa lahe, temaga saab nalja teha, mulle meeldib temaga poes käia, ta on nõus mulle ostma asju kui ma palun. Lehti meeldib sellepärast, et ta on hea rahulik naisterahvas, ta räägib ilusti ja normaalset juttu ega närvitse.  

Mina unistan sellest, et tahan metsas töötada - ma kunagi saagisin pargis suured puud maha kui Karulas elasin, aga sellest tuli suur jama, et üksi läksin. Meeldiks töötada ka Päästeametis, sest olen märganud, kuidas inimesi aidatakse ja mulle meeldiks ka teisi aidata. Tahaksin tulevikus elada oma õe juures Tartus, see on mu kindel plaan. 

Kodu pakutavad teenused

Pärnu Oja üksuses pakume kogukonnas elamise teenust eramajas kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!