Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Rakvere äärelinnas, Lille tänaval. Meil on suur kahekorruseline renoveeritud maja, mida ümbritseb avar õu. Maja sai uue kuue ja sisu 2018. aasta lõpus. 

Meie juures elab 24 täiskasvanut ja 14 last. Lisaks käib meil 20 inimest päevakeskuses. Meie majas asub ka kool puudega lastele.   

Elanikele ja päevakeskuse klientidele on abiks 18 tegevusjuhendajat ja 14 kasvatajat. Meie suures majas on mitmeid erinevaid teenuseid: täiskasvanud erivajadusega inimestele pakume ööpäevaringset erihooldusteenust (24 kohta) ja igapäevaelu toetamise teenust (20 kohta), lastele  asenduskodu  (14 kohta) ja kinnise lasteasutuse teenust (6 kohta). Majas asub ka Mihkli kool, mis pakub põhiharidust toimetuleku- ja hooldusklassides. 

Lille kodu on suures majas, kuid on siseruumid ehitatud nii, et inimesed elavad korterites ja igaühel on oma tuba. Ühiselt saab aega veeta iga korteri avarates elutubades. Suur sisehoov vajab veel planeerimist ja lastele mänguväljaku ehitamist. Hoovi tagumises osas on aiamaa koos kasvuhoonega, kus suvel kasvatame ise maitserohelist ja tomateid-kurke. Majaelanikud ise on oma uue elukohaga rahul, sest lisaks uutele ruumidele on mugavalt läheduses ka linna vaatamisväärsused, poed, spordihooned jms. 

Meie kodu elanikud elavad väga tavapärast elu. Mõned elanikud käivad SA Hea Hoog töökeskuses tööl. Kodused toimetused on elanike endi teha – koos hoolitsetakse, et maja ja selle ümbrus oleks korras, tehakse süüa, käiakse poes. Vabal ajal on meie inimestel võimalus käia linnas juuksuris, kinos, teatris, spordiüritustel jms.  

Päevakeskuses õpivad vaimupuudega kliendid eluks vajalikke oskuseid ning aega sisustatakse huvitegevuse ja käsitööga.  

Ööpäevaringset erihooldusteenust pakub meie kodu skisofreenia diagnoosiga inimestele. On oluline, et inimesed oleks valmis panustama igapäevastesse kodutöödesse.   

Asenduskodus on vaimupuudega lapsed, kes saavad koolis käia Mihkli koolis. Kinnise lasteasutuse teenusele suunab lapse kohus. 

Elanikud oma kodust

Kodu pakutavad teenused

Rakvere Lille Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 30 inimesele, asenduskoduteenust 16 lapsele ja igapäevaelu toetamise teenus 20 inimesele. 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!