Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Rakvere äärelinnas, Narva tänaval. Elame kahes restaureeritud korterelamus, mida ümbritseb suur aed. Ühes majas elab kümme inimest, igaühel on oma tuba ja 3-4 peale jagavad nad köök-elutuba. Kuna üksus on avatud 2018. aasta sügisest, siis aed vajab veel planeerimist. Loodame, et paari aasta pärast kaunistavad maja ümbrust lilled ning esimest saaki annavad marjapõõsad ja viljapuud.   

Pakume kogukonnas elamise teenust 20-le inimesele, kellele on päeval abiks kaks tegevusjuhendajat. Meie üksuse elanikud on nii iseseisvad, et öösiti on töötajad telefonikõne kaugusel 

Meie majad on väga erilised – nende restaureerimisel püüti säilitada võimalikult algupärane välimus ja ka sisemuses on kohati näha vanaaegset paekivi või palkseina. Hoovis on rakkekaev, selle ümber majadega sobiv kuur. Mõlemal majal on ka oma kelder, kus tulevikus ladustame omavalmistatud hoidiseid ja saame hoida juurvilju.  

Meie kodu elanikud elavad väga tavapärast elu, enamus käib tööl. Pooled inimesed on leidnud rakenduse avatud tööturul, osad käivad aga SA Hea Hoog töökeskuses. Ka kodused toimetused on meie elanike endi teha – koos hoolitsetakse, et maja ja selle ümbrus oleks korras, tehakse süüa, käiakse poes. Vabal ajal on meie inimestel võimalus käia linnas juuksuris, kinos, teatris, spordiüritustel jms. 

Meie kodu sobib vaimupuudega inimestele, kes saavad hakkama koduste töödega, on võimelised käima osalise koormusega tööl ja ei vaja öösel juhendaja kohalolekut. Oluline on inimese valmidus panustada ühistesse tegevustesse, suutlikkus koos teistega toimetada ja suhelda.  

Elanikud oma kodust

Moonika ja Sveta: 

Siin kodus on hea rahulik, vaid kümme inimest majas ja oma tuba. Kodu on uus ja puhas. Meeldib suur aed ja oma kasvuhoone. Midagi halba ega ebameeldivat meie kodus ei ole. Meeldib aias ja kodus toimetada. Kaaselanikud meeldivad ja hea, et pole suuremaid probleeme.  Mõnus on see, et on korterid ja igas korteris on oma köök ning ruumi sõpradega istuda ja näiteks kohvi juua. 

Töökohad on nagu enne, sest enne elasime Rakveres Lille tänaval. Seega suuri muutusi meil kolimisega ei toimunud.

Kodu pakutavad teenused

Rakvere Narva üksuses pakume kogukonnas elamise teenust 20-le inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!