Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub väikeses Rapla linnas. Kodu koosneb kolmest korterist, mis asuvad viiekorruselistes korruselamutes. Kaks korterit asuvad esimesel ning üks viiendal korrusel. Korterites on köök-elutuba, kus on mõnus süüa teha ja lauamänge mängida ning igal elanikul oma isiklik tuba, mida ta saab oma soovi kohaselt sisustada.  

Meie juures elab kümme inimest, kellele on toeks kaks tegevusjuhendajat. 
 
Meie kodus on igakuised temaatilised teabepäevad, näiteks „Kodud puhtaks“ või „Tervislikud salatid“. Me saame kõik omavahel hästi läbi. Ühised ettevõtmised on alati olnud meeleolukad ja liitnud meid ühtseks pereks. 

Oma päevi sisustame nagu tavaline pere: valmistame süüa, käime poes ja koristame. Kõik meie elanikud käivad SA Hea Hoog vahendusel tööl. Vaba aeg kulub käsitööhuvilistel sokkide, vestide, kinnaste, mütside ja kampsunite kudumisele. Mõnele meeldivad lauamängud ja teistele hoopis ristsõnade lahendamine. 

Ühisürituste korraldamisel aitavad ka elanikud. Oleme õppinud jõulunäidendit ja osalenud laulukooriga Viljandis erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupeol, tähistanud rahvakalendri tähtpäevi, sünnipäevi, käinud ekskursioonil Tallinnas. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes tegevusjuhendaja suunamisel saavad hakkama igapäevastes tegevustes, tunnevad huvi iseenda oskuste arendamise ja õppimise vastu ning kellele meeldib teha mõõdukalt tööd.  

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Mare Saago. Elan Rapla Nurme kodus juba kaks aastat. Enne elasin Kolovere Hooldekodus.

Igapäevaselt meeldib mulle teha käsitööd: kududa ja heegeldada. Meeldib teha süüa ja ühiselt poes käia. Õhtuti vaatan teleseriaale ja muusikasaateid.

Siin elades olen õppinud süüa tegema. Mulle meeldib valmistada magustoite nagu mannavaht ja puuviljatarretis. Oskan hoida oma toa puhtana ja koristan iseseisvalt. Julgen käia üksinda poes.

Sain oma toa ja sisustasin selle oma soovi järgi. Olen saanud endale uue kummuti ja kapi.

Mulle meeldib käia koos tegevusjuhendaja koeraga jalutamas. Ühised sünnipäevapeod meie üksuses on olnud toredad. Siin saan käia kontserditel ja ka kirikus. Rapla on vaikne ja rahulik väike linnake.

Sooviksin minna veel kord Tallinna Loomaaeda oma lemmikloomi ahve vaatama. Need olid vahvad. Tahan minna ka Pärnamäe kalmistule sugulaste hauaplatsi korrastama. Ootan Viljandis toimuvat erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupidu, et seal osaleda.

Kodu pakutavad teenused

Rapla üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!