Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodud asuvad Tallinnas Lasnamäel kõrgetes korrusmajades. Meie üksusesse kuulub kolm korterit, üks neist on Raadiku ja kaks Ümera tänaval. Kahes korteris on kolm ja ühes neli tuba. Avatud elutuba koos köögiga on kahes korteris, ühes elamises on köök ja elutuba eraldi. Seal saame me koos süüa valmistada, puhata, vestelda ja televiisorit vaadata.

Seli üksus pakub kogukonnas elamise teenust. Meie peresse kuulub kokku kümme elanikku ja kaks tegevusjuhendajat.

Kõik meie elanikud käivad päeviti tööl, seega on meie argipäevad sisustatud töiselt, sest pärast tööd ootavad ka kodused tegevused. Õhtuti ja tööst vabadel päevadel meeldib meile käia ujumas, jalutamas, kinos, lugeda raamatuid, joonistada, teha käsitööd, kokata ja küpsetada. Peame ühiselt sünnipäevi ja veedame sisukalt vaba aega, väärtustame häid ja sooje suhteid.

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes on rõõmsameelsed ja aktiivsed, valmis õppima iseseisvalt süüa tegema, kodu korras hoidma ja avatud tööturul töötama. Kõikides tegevustes toetavad, julgustavad ja abistavad meid tegevusjuhendajad.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Julia. Elan Lasnamäel juba viis aastat. Varem elasin ööpäevaringsel teenusel Vääna-Viti Kodus.

Selles kodus saan igapäevaselt osaleda erinevates ühistegevustes nagu söögi valmistamine, koristamine, poes käimine, ühised jalutuskäigud, erinevad vabaaja veetmised. Osalen ka kogukonnas pakutavates erinevates ringides, näiteks käeline tegevus ja keraamika. Tööl käin Muraste Konsumis, aitan paigutada kaupa ja koristan kauplust.

Siin elades olen õppinud paremini süüa valmistama, igapäevaste tegevustega toime tulema, kodu koristama, oma taskurahaga arvestama.

Tegevusjuhendajad annavad igapäevaselt nõu ja on abiks, toetavad ja kuulavad mind ära, kui on mõni mure.

Mulle meeldib, et mul on täitsa oma tuba ja oma jalgratas, ma saan käia koos kaaslastega erinevates parkides jalutamas ja piknikul. Mulle meeldib osaleda kodus ühisel toiduvalmistamisel ja ma olen õnnelik, et mul on oma kodu.

Minu unistuseks on saada omale kassipoeg.

Kodu pakutavad teenused

Tallinna Seli üksuses pakume kogukonnas elamise teenust 10-le inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!