Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub aastast 1997 looduskaunis kohas Sillamäel, mere ääres ja eemal linnakärast. Meil on 78 kohta, millest 12 on klientidele, kes suunatakse meie juurde kohtumäärusega 

Asume kolmes majas, mida hetkel renoveeritakse korterimajadeks, kus iga klient saab oma eraldi toa. Peagi valmib esimene maja 22-le kliendile.  

Me elame sõbralikus, stabiilses ja turvalises keskkonnas, elanikesse suhtume lugupidavalt ja tähelepanelikult ning juhendame ja aitame neid. Koos kliendiga paneme paika eesmärgid, mis lähtuvad tema tugevustest ja soovidest, aitavad arendada igapäevaelu oskuseid, sisustada vaba aega, kujundada tööoskuseid ning toetavad sotsiaalset suhtlust kogukonnas.  

22 klienti töötavad pikaajalisel kaitstud tööl sihtasutuses Hea Hoog. Nad sõidavad ise bussiga tööle, omandavad uusi oskuseid ja on uhked, et teenivad ise töötasu.  

Vaimu hoiame värskena läbi erinevate meelelahutuslike ja käeliste tegevuste. Meil toimuvad teatri-, kulinaaria-, käsitöö-, tantsu- ja lauamänguderingid, soovijad saavad külastada ujulat. Kabeklubi “Lõbus kabe” korraldab isegi turniire!  

Kliendid, kes suudavad ja soovivad uusi teadmisi omandada, osalevad erinevatel kursustel ja huviringides ning õpivad kutsekoolis.  

Elanikud oma kodust

Borja: Mulle sobib, et kodu on sisustatud nagu tavakodu. Täname hoolitsuse eest! On hea, et linn on lähedal ja või poodi minna.  

Valja: Maja on heas kohas. Talvel on lumine ja ilus ning suvel kasvavad aias lilled. Tüdrukud on toredad, hoolivad ja hoolitsevad 

Oleg: Mulle meeldib ise linnas poes käia ja sisseoste teha. Meeldib, et võin mitu korda kuus käia oma sõbra kodulinnas Tõrvas.  

Pavel: Tunnen töötajate tuge, võin oma murede ja soovidega nende juurde minna. Mulle meeldivad rahulikud naabrid, kellega koos elan.  

Stanislav: Mulle meeldib, et saan raha teenida (SAHH on lähedal) ja kulutada seda vastavalt oma soovidele. Mul on hea meel, et kolin peagi korterisse, seal on kõik mugav.  

Raisa: Ma saan aru, et kui soovin elada kaua, pean elama siin koos teistega. Kodus ma ei saa üksi hakkama. Aga siin aitab mind personal. Mulle meeldib minu tuba, elame seal kahekesi. Selleks, et end hästi tunda, peab inimene töötama, puhkama ja suhtlema. Aidates teisi, aitad ka iseennast. Sellepärast teen ka mina, mida suudan. Vabal ajal jalutan, kuulan raadiot, puhkan oma toas. Olen esinenud pidupäevadel ja luuletust lugenud. Nüüd vaatan, kuidas teised esinevad. Tänan oma toanaabrit Ljubat ja töötajaid, kes mind kõiges aitavad! 

Valja: Mulle meeldib meie maja, see on hubane ja soe. Siin on inimestel hea elada. Elanikud hoiavad maja korras. Hoiame korras aeda, puhastame teed, istutame lilli. Puhkame, vaatame telekat, loeme raamatuid. Tähtpäevadel soovime üksteisele õnne. Uue aasta puhul saame kingitusi.  

Kodu pakutavad teenused

Sillamäe Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 78 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!