Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Sõmera kodu asub Lääne-Saaremaal, Kuressaare linnast 18 km kaugusel, Kärla alevikus, looduskaunis kohas. Meil on suur õueala, põlised männipuud, lähedal on ka mets, kus saab korjata erinevaid loodusande. Meie kodus elavad inimesed neljas majas. Elanike kasutuses on ühe- ja kahekohalised magamistoad ning elumajades on eraldi ruumid tegevusteks.

Meie kodus aitavad sõbralikku õhkkonda luua toetavad tegevusjuhendajad. Meil on suur tegevusmaja, kus saab teha töiseid ja vaba aja tegevusi. Meie elanikud saavad kududa kangast, tegeleda keraamikaga, viltida, teha paberkotte, õmmelda. Tegevusmajas viivad vaimulikud kord nädalas läbi jumalateenistusi. Soovijad saavad lugeda raamatuid ja ajalehti.

Hoiame ise igapäevaselt korras oma majade ümbruse, kasvatame kasvuhoones tomatit ja kurki, käime ekskursioonidel, suvel teeme õues diskosid, jalutame palju looduses. Kohalik kogukond on meiega harjunud. Osaleme aktiivselt kogukonna poolt pakutavatel üritustel nagu näiteks jaanituli ja Kärla Triip. Meie ettevõtte moto on “Tegusama elu kodud”. Meie eesmärk on pakkuda igale inimesele just talle sobivaid tegevusi. Usume, et igal inimesel on omad tugevused, mida arendades saab ta elust rõõmu tunda.
 

Kodus pakutavad teenused

Sõmera Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 242 inimesele ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele 33 inimesele.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Ivo. Varem elasin Koluvere Hooldekodus, 1995. aastal tulin elama Sõmerale.

Mind kasvatasid vanaema ja tädi. Koolis käisin Tartu Eriinternaatkoolis. Peale kooli lõpetamist läksin tööle Tallinna Pimedate Ühingusse. Olid keerulised ajad ja keerulised olid ka inimestevahelised suhted ja juhtus nii, et kaotasin oma elamise ja sattusingi elama hooldekodusse.

Praegu käin Sõmera Töökeskuses tööl iga päev. Teen käepaelu, harutan ja sõlmin ketleid, teen paberkotte. Varem olin tööl aiandis, abistasin transporttöödel, viisin käruga pesu meie oma pesumajja. Kõiki vajalikke töid on siin tehtud.

Minu hobiks on vanaaegsed lampidega raadiod. Põnevad on transistorvastuvõtjad. Kuulan kesklaine pealt rumeenia raadiot. Keelt ma ei oska, aga muusikat on hea kuulda. Varem kuulasin raadio MAJAK ja raadio ROSSIAt, aga praegu neid enam ei tule. Mulle meeldib neid remontida, see on põnev, huvitav ja positiivseid emotsioone pakkuv tegevus. Eriti tore tunne on siis, kui mõni vana raadio hakkab ka häält tegema.

Õppisin meie tegevusjuhendaja Niina abiga kandlemängu ära. Luuletan ja teen ise laule, saadan ennast ise kandlel. Olen käinud esinemas nii oma Sõmera Kodu üritustel kui ka väljaspool meie kodu.

Kuressaare Muusikakooli stuudio tegi minu lauludega plaadi. Mul on see praegugi alles.

Ootan, et saan Kuressaarde uude koju elama kolida. Loodan, et seal on mõistlikud inimesed, peamine, et ei oleks pätte ja vargaid.

Sõmera Kodu

Ohaka tee 34, Kärla alev, Saaremaa vald 93501

Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!