Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tapa linna servas, linnarahva seas populaarse kergliiklustee ääres.  

Meie perekülas on kuus maja, millest igaüks on koduks kümnele vahvale elanikule. Igal elanikul on oma tuba oma armsate asjadega. Ühiselt veedetakse aega suures köök- elutoas, kus valmivad maitsvad söögid, toimuvad ühised söögiajad, saab omavahel suhelda ja telerist põnevaid saateid vaadata.  

Meie juures elab 60 inimest. Elanikele on abiks ja toeks 26 tegevusjuhendajat ja kolm toitlustusteenindajat. Tapa Kodu on rahulik ja hubane kodu. Ühes peremajas elab ka kass Kusti, kelle eest elanikud hoolitsevad ja kes vastutasuks lööb mõnusalt nurru ja poeb sülle, mõnikord isegi salaja voodisse. 

Oma päevi sisustame täitsa tavaliste majapidamistöödega. Iga elanik koristab iga päev hoolega oma tuba, hoolitseb enda ja oma riiete puhtuse eest. Krapsakamad teevad neid tegevusi täitsa ise ning tegevusjuhendaja toetab neid, kellel on mõned vajalikud liigutused meelest läinud.  

Meie kodust käivad kolm elanikku tööl kesklinnas asuvas töökeskuses, nad valmistavad imeilusaid kaltsuvaipasid ja käepaelu, tikivad ja vildivad. 

Perekülas tähistatakse ühiselt kõiki olulisemaid tähtpäevi - elanikud koos tegevusjuhendajatega kogunevad ühte majja, et tantsida, maiustada, esinejaid vaadata-kuulata. Suvel käiakse mere ääres mitmepäevases laagris.  

Kord nädalas saab Kadrinas basseinis ujumas käia. Soojal ajal toimetavad rohenäpud pisikesel aiamaal ja kasvuhoones.  

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kellel on raske ise igapäevastest tegevustega hakkama saada, kuid kes sooviksid võimalikult palju ise toimetada. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Larissa Nevzorova. Elan Tapa Kodus juba kaks aastat. Enne elasin Imastu Kool-Kodus.

Iga päev on mul kindlad kohustused: pühin oma toas tolmu, aitan köögis. Ma oskan porgandeid koorida, vorsti tükeldada, võileibasid teha. Mulle meeldib palju õues olla, istun ratastoolis maja ees või lükkavad sõbrad mind mööda teed.

Siin elades olen õppinud endaga paremini toime tulema, varem kasutasin palju töötajate ning teiste elanike abi. Nüüd saan ise minna ratastooli ja sealt maha tulla ning ma olen selle üle väga uhke. Ma saan täitsa ise hakkama enda pesemisega ning riietumisega. Ma rooman iga päev põrandal, olen nüüd palju tugevam ja natuke kaalust alla võtnud, see on minu jaoks väga oluline. Olen õppinud, kui oluline on mõnikord aeg ainult iseenda jaoks, kui saab rahulikult oma mõtteid mõelda.

Mulle väga meeldib, et siin küsitakse minu arvamust ja sellega arvestatakse, tunnen, et olen teiste jaoks oluline. Veel meeldib mulle, et meie maja on ühekorruseline, ma saan iseseisvalt õue minna ja ei pea abi ootama.

Siin on toredad elanikud ja töötajad, kellega on vahva juttu rääkida ja aeg läheb kiiresti. Minu tugiisik Reelika on minu lemmiktöötaja. Ta on noor, rahulik ja mõistev. Saan talle rääkida oma muredest ja rõõmudest ning ta on alati toetav, aitab lahendusi leida. Reelika viis mind teise linna juuksurisse, kus mul lõigati ja värviti juukseid ja see oli väga huvitav ning lõbus.

Minu praeguse hetke kõige suurem unistus on näha, kuidas tehakse Kodutunde saadet. Olen sinna ka kirjutanud, aga ootan veel vastust. Olen oma eluga Tapa Kodus väga rahul, lähiajal ei sooviks siit kuhugi kolida, kuigi arvan, et saaksin ka kergemal teenusel hakkama. Mulle tõesti meeldib elada Tapa Kodus ja siin on mu sõbrad.

Kodu pakutavad teenused

Tapa Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 40 inimesele ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele 20 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!