Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Tapa linnas, mõnesaja meetri kaugusel kesklinnast, asub Tapa Põllu üksus. Asukohaga on meil vedanud, sest kõik poed on jalutuskäigu kaugusel, kuid ümbruskond on vaikne ja rahulik. Põllu üksus on kahekorruseline maja, mis mahutab kokku kolmkümmend inimest. Suure maja boonuseks on avar hoov, kus suvel on hea istuda ja ilma nautida. 

Maja värskelt renoveeritud esimesel korrusel elab peres kuus inimest. Teisel korrusel on kaks peret, kummaski elab 12 inimest. Juttu saame koos rääkida kahe pere ühises puhketoas, kus on diivanid ja televiisor.  

Põllu üksuses toetavad ja juhendavad elanikke igapäevaselt kokku kuus tegevusjuhendajat, kellest pooled on töötanud Põllu üksuses algusest peale. 

Eriti uhked oleme selle üle, et oleme suutnud luua linnakeskkonnas tõeliselt koduse tunde. Meil on oma hoov, mida elanikud suure innuga korras hoiavad ja aeda oleme rajanud peenrakastid. Suvel on ju nii hea oma peenrast võtta värsket tilli või sibulat! 

Igapäevaselt on suur osa Põllu üksuse elanikest tööga hõivatud, kuid kiire päeva sees leiame aega, et käia jalgsi poes ja tuua peredele kõik söögiks vajalik. Me teeme ise süüa kolm korda päevas ja enda tehtud söögid on ju nii maitsvad! 

Igal õhtul anname väikse panuse meie suurde “sammudega ümber maailma” projekti, pannes kirja iga osaleja päevased sammud. 

Leiame aega teha ka toredaid väljasõite Eestimaa erinevatesse paikadesse, oleme käinud Tallinna loomaaias, Viljandis tantsimas ja laulmas, Porkunis ujumas, Rakveres bowlingut mängimas ning Tamsalus EV100 Tammeparki avamas.  

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Rašit Atajev. Elan Tapa Põllu kodus juba viis aastat. Enne elasin Kernus.

Põllus saan igapäevaselt muusikat kuulata ja tööl käia. Kui on poepäev, siis saan poodi minna ja osta seda, mida soovin.

Ma olen köögitoimkonnas õppinud valmistama sööke, mida ma varem ei osanud. Ja ma pole kunagi varem käinud tööl, kus mulle oleks palka makstud.

Mulle meeldib, et teeme ise süüa - söögid on paremad! Lisaks saan kirikus käia, sest see asub lähemal kui Kernus asus. Aga ma arvan, et väga tähtis on ka see, et kui ma soovin kuskile minna, siis ma saan - näiteks Tallinnasse sauna või sõbrannaga kokku saama.

Minu lemmiktöötajad on Kaia ja Tiina. Sellepärast, et nendega saab poes käia ja osta seda, mis mulle meeldib.

Ma unistan sellest, et ükspäev saan kolida Pelguranna kodusse, sest see asub Tallinnas.

Kodu pakutavad teenused

Tapa Põllu Kodus pakume kogukonnas elamise teenust 30-le inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!