Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tartus Annelinnas.

Meie üksus koosneb kolmest korterist. Kõik korterid asuvad suurtes paneelmajades. Üks korter asub 9-korruselise maja kuuendal korrusel, teine  5-korruselise maja esimesel korrusel ja kolmas 5-korruselise maja teisel korrusel. Kaks korterit asuvad üksteise väga lähedal, kolmas veidi kaugemal.

Meie korterite läheduses on olemas kõik eluks vajalik – toidupoed, raamatukogu, bussipeatused, perearstikeskus.

Kahes korteris on igal inimesel oma isiklik tuba, mille nad oma käe järgi on seadnud. Kolmandas elavad kaks inimest ühes toas, sest selline oli nende endi soov.  Osad toad on rõdudega, osad mitte. Loomulikult on kõigis korterites  köök, osades eraldi, osades ühendatud elutoaga.

Meie üksuses elab 10 inimest, kellele on toeks 2 tegevusjuhendajat.

Praegu on meie kodu eripäraks see, et meie elanikud on juba vanemas eas  - seetõttu oleme rahumeelsed ning meile meeldib  pigem oma kodus toimetada.

Oma päevi sisustame tavaliselt kas tööl käimise või koduste toimetustega. Ühiselt tähistame meie jaoks olulisi tähtpäevi.  Koos käime lähedalasuvas raamatukogus, kus loeme/vaatame ajakirju/ajalehti. Osaleme hea meelega meie teiste Tartu üksustega ühistelt peetavatel üritustel ja tegevustes. Käime ka linna toimuvatel avalikel üritustel, kui kusagil parasjagu mõni meid huvitav toimub.  Paar korda aastas liigume ka oma kodulinnast väljapoole.

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes soovivad elada ja liikuda linnakeskkonnas, kes napsu ei armasta, kes oskavad teistega arvestada ja on sõbralikud ning abivalmid.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Urmas Estorn.

Elan Tartu Anne kodus juba pea kolm aastat. Enne Tartusse kolimist elasin Võisiku kodus.

Erinevalt Võisikul elatud ajaga saan siin iga päev ise oma päeva planeerida, ise süüa teha, käia väljas kepikõndi tegemas. Siin elades olen õppinud tegema süüa, mida siia tulles kõige rohkem kartsin.

Mulle meeldib korteris elada, kuna siin on palju vaiksem kui suures hooldekodus. Ja et saan siin ise oma päeva sisustada.

Minu lemmiktöötaja on minu praegune tugiisik, kes on mind paljudes asjades aidanud. Lisaks on ta sõbralik ja rahulik.

Minu suureks sooviks on minna kunagi tagasi oma koju elama. Tahaksin leida ka endale sobiva tasuva töö. Lisaks soovin leida uuesti enda kõrvale kedagi, kellega oma elu jagada.

Kodu pakutavad teenused

Anne üksuses pakume kogukonnas elamise teenust 10-le inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!