Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tartus Annelinnas. Kodu koosneb kolmest neljatoalisest korterist, mis asuvad lähestikku asuvates korrusmajades. Kõikides korterites on igaühel isiklik tuba. 

Kokku on meid kümme elanikku ning kolm töötajat: kaks tegevusjuhendajat, kes abistavad inimesi kodustes toimingutes ning üks, kes abistab sobiva ja võimetekohase töö leidmisel. 

Oleme eriti uhked selle üle, et meie inimestest käivad väga paljud tööl. Praegu töötavad kuus inimest avatud tööturul, nad on suutnud hoida oma töökohti stabiilselt ega pole võtnud haiguspäevi.  Kolm inimest teevad tööd pikaajalise kaitstud töö teenuse toel. Tunneme rõõmu ka selle üle, et 2019. aasta Riigikogu valimistel osalesid esmakordselt e-hääletamisel ka kaks meie elanikku. 

Oma päevi sisustame igapäevatoimingutega, koristame ja kokkame. Pidupäevadel küpsetame, istume koos ning räägime, kuidas meil Tartus läheb. Oleme koos käinud ujumas, kinos, kirikus kontserdil, laevaga sõitmas. Kevadest sügiseni oleme rohenäpud ja askeldame Mahe Aia aiamaal. Need, kellele see meeldib, käivad sügisel metsas seenel ja marjul. Me korraldame ühiseid üritusi ka väljaspool kodu, näiteks käisime Uhti Kõrtsi savikojas, kus iga soovija sai endale mälestuseks taldriku valmistada. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes tahavad olla iseseisvad, õppida uusi oskusi ja on sõbralikud. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Marek Kera. Elan Jaama kodus juba üle kahe aasta. Enne seda elasin Erastvere Hooldekodus.

Ma käin neljal päeval nädalas tööl, kodus kuulan muusikat ja suhtlen oma korterikaaslastega.

Ma olen siin elades õppinud söögitegemist, linnas liiklemist ja saanud rohkem iseseisvamaks. Nüüd saan hakkama ise arsti juures käimisega ja ravimite ostmisega.

Mulle meeldib, et mul on omaette tuba ja Tartus elades ma olen saanud endale soetada suure 55" teleka, nutitelefoni ja kodukino. Mulle meeldivad kõik meie üksuse meeskonna töötajad: Merle, Aire ja Ülle.

Minu unistuseks on, et saaksin töötada edasi praegusel töökohal. Mulle meeldib samuti käia metsas seenel -  tahan, et saaksin ka edapidi tegeleda asjadega, mis mulle meeldivad.

Kodu pakutavad teenused

Tartu Jaama üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!