Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie armas Kaunase kodu asub Tartus Annelinnas üheksakordse kortermaja esimesel korrusel. Meie korter on ilus ja suur, sest see on kahest korterist kokku ehitatud. Igal elanikul on olemas oma tuba, lisaks on meil ühine köök, elutuba ja tegevuste tuba. Tegevuste toas saab teha käsitööd, puhata, pidada vestlusi, õmmelda, joonistada ja meisterdada. 

Kaunase kodus elab kümme inimest, kellel on abiks ja toeks kaks tegevusjuhendajat. Tihti käivad meil külas ka klienditöö juht ja tiimitöö juht, kellega on alati tore juttu puhuda. 

Meie kodus oleme küllaltki iseseisvad.Kui tulebki ette mõni probleem, siis oleme kambakesi nendest üle saanud ja üksteist toetanud. 

Me oleme eriti uhked selle üle, et oleme usinad sportlased ja saavutanud häid kohti mitmetel võistlustel. Oleme tegelenud Nutitegevusjuhendaja arendamisel. See on selline süsteem, kus kasutame tänapäeva nutiseadmeid tegevusjuhendajatega suhtlemises. 

Meie päevad on nädala sees sisustatud tööl käimisega. Ka kodus teeme igapäevaseid ülesandeid, nt valmistame süüa ja koristame. Nädalavahetused on meil vabamad, siis käime jalutamas, linnas üritusi uudistamas ning vahel korraldame hoopis ise midagi. Oleme käinud ka laevareisil Enne laulupidu harjutame laulmist ning osaleme lauluringides. Lauluringid toimuvad ka enne jõule, et saaksime jõuluvanale esineda. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes on küllaltki iseseisev, rõõmsameelne, abivalmis ja aktiivne. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Kaisa Kallavus. Elan Kaunase kodus juba seitse aastat. Enne elasin Võisiku hooldekodus.

Kaunase kodus aitan süüa teha, koristan, tööl käin. Kui vaja, aitan teisi. Puhkepäevadel käin linnas jalutamas. Osalen ühisüritustel.

Kaunase Kodus olen õppinud, et alkohol ei ole hea ja enam ei tarbi alkoholi ega suitseta. Olen õppinud süüa tegema, enam ei lõika suuri tükke, saan väiksemad kenasti lõigatud.  Töötajad meeldivad, aitavad, neil on hea suhtumine. Veel meeldib aktiivne elu – sporti meeldib teha. 

Mulle meeldis kõige rohkem töötaja Merilin, kes nüüd on teises üksuses. Aga tegelikult on igaüks omamoodi armas.

Minu unistus on ema juurde tagasi elama minna. Aga sobiks ka mõnda Rakverre kodusse elama minna, siis saan vähemalt emale ligemal elada.

                                                                                  ***
Minu nimi on Nikolai Kusmin. Elan Kaunase kodus juba kolm aastat. Enne elasin Erastvere hooldekodus.

Kaunase kodus elades käin kojamehe tööd tegemas. Mulle mu töö väga meeldib. Süüa teen iseseisvalt. Koristan, kui vaja ja minu kord on. Lauluring meeldib mulle ja veel meeldivad erinevad üritused ja ekskursioonid.

Kaunase kodus olen ära õppinud pangakaardi ja taskurahaga majandamise.

Mulle meeldib, et Kaunase kodus elades saab tööl käia, koristada ja käsitööd teha.

Minu lemmiktöötaja on minu tugiisik Moonika, sest ta on tore ja aitab mind, kui abi vaja on.

Minu unistus on saada omale proteesid, mis on juba tellitud. Siis sooviksin prille, mille saan umbes poole aasta pärast. Aasta pärast sooviksin saada suuremat tuba.

                                                                                ***

Minu nimi on Monika Vassiljev. Elan Kaunase kodus juba kaks aastat. Enne elasin Kodijärvel.

Mulle meeldib Kaunase kodus igapäevaselt punuda paelu, see rahustab. Mulle meeldib aidata teisi kodutöödes, õppida iseseisvat elu, et kunagi üksi elama asuda. Kaunase kodus olen selgeks saanud toidutegemise ja koristamise. Teistega oskan paremini arvestada. Mulle meeldib ka see, et inimesed on mu ümber, saab abi paluda, kui seda vajan.

Minu unistus on minna sõpradega koos elama ja olla iseseisvam.

                                                                                ***

Minu nimi on Helen Johkem. Elan Kaunase kodus juba neli aastat. Enne elasin vanaema juures Tallinnas. Igapäevaselt meeldib mulle telekat vaadata, tööl käia, juttu rääkida, käsitööd saan teha.

Kaunase kodus olen õppinud süüa tegema, pesu iseseisvalt pesema ja kuivatisse kasutama. Üksi julgen väljas käia linna avastamas.

Mulle meeldib, et siin on kogu aeg erinevaid tegevusi, mida saab teha. Oma tuba meeldib. Ja et sõbrad on ümber.

Minu unistus on saada omaette elama. Tahaks koos peikaga elada ja siis võtaks lemmiklooma ka (merisea või hamstri).

Kodu pakutavad teenused

Tartu Kaunase üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!