Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Tartus, Lõunakeskuse läheduses. Meil on ühes majas kolm korterit.  

Kokku on meid kümme elanikku ja kaks tegevusjuhendajat, kes abistavad inimesi kodustes toimingutes nii eesti kui ka vene keeles.  

Oleme eriti uhked selle üle, et pooled meie elanikud töötavad, enamus neist avatud tööturul, kaks käib pikaajalise kaitstud töö teenusel. Nad on suutnud hoida oma töökohti stabiilsena, kuigi vajavad töökohal tegevusjuhendaja suunamist, toetamist ja selgitamist. Teised majaelanikud tegelevad koduste majapidamistööde ja muude tegevustega, üheskoos koristame ja kokkame. Peame oluliseks igapäevaseid individuaalseid vestluseid igapäevaelu teemadel, mis toetavad pikemas perspektiivis elu väärtuste mõistmist ja aitavad kaasa taastumisele.   

Pidupäevadel küpsetame midagi magusat ja arutame üheskoos, kuidas meil läheb. Oleme käinud teatris, kirikus kontserdil, laevaga sõitmas, osalenud linna üritustel. Tähistame koos sünnipäevi ning teeme ka ühiseid üritusi väljaspool kodu, näiteks saavad huvilised osaleda Tartu kodude ühisel grillipeol. Meil on külas käinud ka veebikonstaabel, kes rääkis interneti ohtudest.  

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes tahavad olla iseseisvad, õppida uusi oskusi ja kes on sõbralikud. Me hindame väga privaatsust ja valikuvõimalusi. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Tõnu.  Elan Laseri üksuses juba kolm aastat. Enne elasin Erastvere hooldekodus.

Tartus elades saan iga päev tööl käia ja iseseisvalt oma vaba aega sisustada nii kodus kui väljaspool seda. Käin raamatukogus ja kirikus ning savikruuse valmistamas. Siin elades olen õppinud tegema süüa suuremale hulgale (umbes viiele inimesele). 

Mulle meeldib, et meie korteris on põrandaküte - on soe ja on mugav kõndida.

Ühel päeval tahan minna elama päris oma korterisse. Kunagi vanaduspensionile jäädes tahaks  jälle pilte maalima hakata, praegu ei saa süveneda, kuna käin tööl.

Kodu pakutavad teenused

Laseri üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!