Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Türi linnas, raudtee lähedal. Kunagi asus selles majas politseijaoskond, millest nüüd on saanud ilus elamu. Maja on kahekorruseline, ülemisel korrusel on seitse ja alumisel kolm magamistuba. 

Meie kodu süda on suur köök. Siin on ka väike puhkenurk, kus jagada päevamuljeid ja vaadata telekat. Maja ümber on väike aed koos marjapõõsaste ja viljapuudega ning kasvuhoone. Vanast garaažist, mis hoovis maja kõrval asub, on tänaseks saanud töökeskus, kus käivad tööl nii mõned meie elanikud kui teised Türi erivajadusega inimesed. 

Meie kodus elab kümme  elanikku, neile on toeks kaks tegevusjuhendajat. Kõige toredam on meie arvates see, et moodustame ühtse suure pere, hoiame oma kodu korras ja puhtana ning võtame koos ette põnevaid käike. Kui linnas toimub mõni huvitav üritus, oleme seal kohal ning käime ka teatris ja kontserditel. 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes mõistavad teisi ja tahavad koos sõbralikult elada. Meie elanikud on üsna iseseisvad ja vajavad vaid vähest abi tegevusjuhendajalt, et kõige eluks vajalikuga hakkama saada. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Silvi Maripuu. Türi Jaama üksuses elan alates 2018. aasta juulist. Enne elasin Saaremaal Sõmera Kodus - kokku 15,5 aastat.

Uues kodus olen abiks toiduvalmistamisel, teen käsitööd, loen raamatuid ja ajalehti, vaatan televiisorit, kuulan raadiot. Ma käin koos teistega ka üritustel, mis toimuvad väljaspool maja: teatris, kinos ja kontserdil. Omaette käin iga päev jalutamas.

Olen siin elades õppinud erinevaid toite valmistama, mida ma enne ei osanud ega mäletanud, kuidas valmistada. Õppisin kasutama igasuguseid kodumasinaid.

Mulle meeldib, et kõik asutused, poed, tervisekeskus asuvad lähedal ja pole eriti äraeksimisvõimalust.

Mulle meeldib minu tugiisik Külli - ta mõistab meid ja on meiega sõbralik, leiab probleemidele kiiresti lahenduse.

Soovin seda, et ma saaksin toidutegemise nii selgeks, et julgeksin üksi kogu oma suurele perele süüa teha. Veel tahan, et saaksin oma õdedel ja lastel mitmeid kordi külas käia.

Kodu pakutavad teenused

Türi Jaama üksuses pakume kogukonnas elamise teenust kümnele inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!