Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Eestimaa südames, väikeses ja rohelises Türi linnas. Heakorrastatud külake paikneb linnast ja suuremate tänavate mürast eemal, linna ümbritseva metsa piiril. Siiski on kaupluse, kultuurikeskuse või perearsti vastuvõtuni vaid kümmekond minutit jalutada. 

Türi kodu koosneb kuuest peremajast, millest igas on ruumi tosinkonnale kliendile, kes elavad ühe- ja kahekohalistes tubades. Kokku on meie perekülas kohti 70 inimesele. Neile on tegevustes toeks ja abiks 24 tegevusjuhendajat. Meie köögitoimetustel hoiab silma peal toitlustusteenindaja; aia- ja heakorratöid ning huviringe veab tegevusjuhendaja. 

Oleme väärikad Türi aianduslinna traditsioonide kandjad - peremaju ümbritsevad kiviparketiga sillutatud terrasside äärtes lillepeenrad, muruplatsidel sirguvad noored kirsi-, ploomi-, õuna- ja pirnipuud. Kõige päikesepaistelisemas ja tuulevaiksemas nurgakeses hooldame ja harime ise väikest aiamaad ja kasvuhoonet. Meil on rohelised sõrmed ja nii maitseme suvel omakasvatatud maasikaid, kurke, tomateid ja maitsetaimi ning sööme talvel salatit oma aia kõrvitsatest. 

Lisaks aiatööle tegutsevad meie kliendid mitmetes huviringides – soovijad saavad meisterdada, voolida, tegeleda joonistamisega, mängida lauamänge, tutvuda loodusega, lugeda ühiselt luulet ja selle üle arutleda, aga ka koos Piiblit uurida. Oodatud sündmusteks on ühised huvireisid ja lõbusad peod, olgu siis sõbra- või jaanipäev. Tegutseb väike laulukoor ja traditsiooniks on saanud osalemine puuetega inimeste laulupeol. 

Türi Kodu sobib mõõduka kuni keskmise hooldusvajadusega inimestele, kes küll vajavad ööpäevaringset juhendamist ja järelevalvet, ent on tegusad ja soovivad olla võimalikult iseseisvad.  

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Marika. Elan Türi kodus varsti juba kuus aastat, avamisest saadik. Enne elasin ühes teises hooldekodus.

Kui on minu toimkonnapäev, siis teen hea meelega kõiki köögitöid – valmistan toitu, koristan kööki, pesen nõusid. Hoian korras oma toa, vabal ajal loen ajalehti, mind huvitavad väga uudised ja elu piiri taga.

Türi Kodus elades olen õppinud teiste inimestega rohkem arvestama, nende eripäradega toime tulema.

Mulle meeldib väga kodu keskkond – loodus ümberringi, aga linn siinsamas. Olen leidnud siin sõpru ja hästi kodunenud.

Kui on mure, siis alati aitab mind mu tugiisik. Kuigi kõik tegevusjuhendajad Türi kodus on toredad.

Unistan sellest, et saaksin edasi teha sellist tööd, nagu praegu teen – olen töökohaga sihtasutuses Hea Hoog väga rahul. Kui avaneks võimalus jääda Türile ja elada kogukonnateenusel, oleksin väga õnnelik.

Kodu pakutavad teenused

Türi Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 70 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!