Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie Kodu asub Lääne-Eestis, Haapsalu linnast 4 km kaugusel Uuemõisas. Perekülas on kuus kaasaegse arhitektuuriga valgusküllast ühekorruselist maja. Igas majas elab 12 klienti, kes elavad kaheksas ühekohalises ja kahes kahekohalises toas. Külas elab kokku 71 inimest, kellele on abiks ja toeks 27 tegevusjuhendajat, kaks hooldajat ja kolm toitlustusteenindajat. 

Meie kodu teeb eriliseks asukoht – imeilus paik Haapsalu lahe äärsel rannaniidul, kust avaneb kaunis vaade ajaloolise piiskopilinnuse tornidele.  

Oma päevi sisustame asjalikult - käime tööl Uuemõisas ja Haapsalus asuvates ettevõtetes, kus meie kliendid teevad jõukohaseid hooldustöid. Kodu lähedal asuvas tegevuskeskuses saavad kliendid õmmelda voodipesu, meisterdada ja teha muid töid. Oleme aktiivsed kogukonnaliikmed – võtame osa Haapsalu ja Uuemõisa üritustest ning hoiame külaümbruse korras. Järjest enam külastavad meid kohalikud vabatahtlikud, kes aitavad muuta meie klientide päeva huvitavamaks ja sisukamaks. Kliendid osalevad Uuemõisa raamatukogu tegevustes ja spordivad lähedal asuvas Haapsalu Kutsehariduskeskuse spordisaalis.  

Lisaks igapäevasele söögitegemisele ja majapidamistöödele saavad meie kliendid käia ekskursioonidel, osaleda erinevate ringide töös ja tegeleda aiandusega. Meie kodus on kolm kasvuhoonet, kus kasvatame enda tarbeks köögivilja, lisaks saab tegeleda iluaiandusega. Rahvuslikud ja riiklikud tähtpäevad on aukohal ning pidudel pakuvad meelelahutust meie enda näite- ja lauluringis tegutsevad kliendid. Reedeti me diskotame! 

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes tahavad privaatsust ja rahu, samas on neil võimalus soovi korral aktiivselt aega veeta ja saada osa linnaelust. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Aleksander Stepanov (omadele Sander). Elan Uuemõisa Kodus juba viis aastat. Enne elasin Tallinnas lastekodus. 

Käin tegevuskeskuses, kus punun erinevaid vidinaid ja meisterdan vildist sinililli. Käin tööl teen kojamehetööd. Kodus teen süüa, osalen lauluringis, teen savitööd, kuulan muusikat, sõidan jalgrattaga, käin spordisaalis ja linnas sõbral külas. 

Siin elades olen õppinud süüa tegema. Kõige paremini tulevad välja pannkoogid ja makaronisalat, mida saan oma sõpradele jagada. Olen õppinud tamburiini mängima! 

Kõige rohkem meeldib mulle siin see, et on rahulik ja et mul on oma tuba. (Sander palub ka ära märkida, et koristas just oma tuba.) 

Minu lemmiktöötaja on Eha - sellepärast, et ta on minu tugiisik ning ta ostab mulle köögivilju ja puuvilju, milles on vitamiinid! 

Mul on tulevikuks kaks unistust – tahan minna korterisse elama ja kokakooli õppima. 

Kodu pakutavad teenused

Uuemõisa Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 47 inimesele ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele 24 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!