Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Vääna-Viti Home

Meie kodu asub Harjumaal, Viti külas. Meie perekülas on avar õueala, ajaloohõnguline mõisamaja ning viis väikest ja moodsat peremaja.

Mõisamaja kahel ülemisel korrusel elab 1-2 kohalistes tubades 30 elanikku. Mõlemal korrusel on köök, pesemisvõimalused ja WC.

Peremajad on ühekorruselised, igas majas elab 12 elanikku. Elanike kasutuses on avar elutuba koos köögiga, enamikel tubadel on rõdu ning kõikide kasutuses on terrass, kus suveperioodil hommikuteed nautida ning linnulaulu kuulata.

Kokku elab meie juures 90 inimest. Elanikele on abiks ja toeks 30 töötajat: 27 tegevusjuhendajat ja 3 toitlustusteenindajat.

Meie kodu eripära on ajaloohõnguline mõisamaja ning looduskaunis koht, kus elanikel on ringi liikumiseks palju võimalusi, näiteks asub jalutuskäigu kaugusel imeilus mererand.

Oleme eriti uhked selle üle, et elanikud koos töötajatega saavad hakkama terve kodu territooriumi  eest hoolitsemisega ning kasvatavad ise kartuleid, sibulaid ja muid aiasaadusi, millega suveperioodil menüüd täiendada. 

Majade vahel on väike korvpalliplats, kus elanikud saavad koos töötajatega palli mängida ning treeningplatsil trenažööridel võimelda.Meie kodu lähedal on ka hobusefarm, kus käime tihti jalutamas ja hobuseid imetlemas.

Päeviti käivad meie elanikud Tallinnas või Harku vallas tööl. Kokkuleppel Tabasalu ujulaga käivad meie elanikud ujumas ning saame osaleda ka Vääna-Jõesuu koolis jooga- ja aeroobikatundides. Pakume oma kodus palju erinevaid tegevusi, nt viktoriin, mälu-, ring- ja lauamängud ning kunsti- ja muusikaring. Suvel korraldame ekskursioone Eestisse ja välismaale. Käia saab ka Harku valla ja Tallinna vabaaja üritustel.

Meie kodu on sobiv koht inimestele, kes on psüühilise erivajadusega, kuid suudavad iseseisvalt liikuda; kellele meeldib looduses viibida ja kes soovivad oma võimete kohaselt ka majapidamises osaleda.

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Heli. Elan Vääna-Viti kodus juba pool aastat. Enne elasin Kaareperes kortermajas.

Igapäevaselt tegelen käsitööga. Koon sokke, osalesin kunstiringis ja diskol. Aitan köögis süüa teha, käin jalutamas, käin oma tugiisikuga poes ja bussiga tööl Tallinnas. Seal teen lillekesi ja sorteerin, ilusad jätan alles ja koledad viskan välja, olen õppinud salvrätikust seinapilti tegema.

Mulle meeldib see kodu, siin on hea elada, parem kui Kaareperes, sest siin saab köögis süüa teha.

Mulle meeldivad kõik töötajad, sest saan nendega hästi läbi.

Tahaksin minna loomaaeda ja ekskursioonidel käia, soovin siin edasi elada.

Kodu pakutavad teenused

Meie kodu pakub ööpäevaringset erihooldusteenust 90-le inimesele. 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!