Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Valkla Kodu asub ajaloolise Valkla mõisa kõrval imekaunis looduskeskkonnas mere vahetus läheduses. Meie kodusse suunab kohus inimesed, kes vajavad ööpäevaringset tugevdatud järelvalvet. 

Meie kodus elab hetkel 85 elanikku. Neile on toeks 59 töötajat: 52 tegevusjuhendajat, kolm tegevusjuhendaja-meistrit, metoodik, psühholoog, julgestustöötaja ja turvatöötaja. 

Kodu elanikud jagunevad seitsmesse peresse, kus enamasti elab kümme liiget. Kaks peret valmistavad endale ise hommikusöögid, teised saavad oma toidud kodu suurest köögist. 

Kõik pered jagavad ühiselt suurt saali, raamatukogu, muusikaklassi, teraapia- ning tundetuba. Meie kodu ümber on suur aed, kus on erinevad võimalused spordi harrastamiseks, olemas on nii jalg-, korv- kui võrkpalliplatsid, batuudid, välitrenažöörid kui kiiged. Lisaks oleme usinad aiapidajad – kahes kasvuhoones kasvatame tomateid, kurke ja paprikaid ning elanikud tegid ise ka uued peenrakastid.  

Meil on kohapeal katusedetailide komplekteerimise töökoda - nii saavad meie elanikud käia kõigil argipäevadel tööl. Lisaks saavad nad teha puutöökojas vilunud meistri juhtimisel puutöid. 

Tubaste toimetuste eelistajad saavad toimetada õppeköögis või käsitööklassis.  Aktiivset ja arendavat tegevust pakuvad ka igapäevane hommikuvõimlemine, ühised muusika kuulamised ja tantsuõhtud, bingo, karaoke, piiblitunnid, lauatennis, saalihoki, lauamängude klubi ja kirjandusklubi. 

Traditsiooniliselt tähistame koos sõbrapäeva, jaanipäeva, jõulusid ja aastavahetust. Ja meil on ka täitsa oma traditsiooniline suvelõpupidu!   

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Harri.

Olen kasvanud viies lastekodus, lisaks viibinud ka viies hooldekodus ja mul on olnud viis sundravi.

Südamelt olen ma hea inimene ja olen terve elu kõigile oma võimete piires head teinud. Väiksena ma olin väga kena laps.

Elan Valkla Kodus teist aastat juba. Enne elasin viis aastat Sõmera Kodus. Kõige õnnelikum elu on mul siin Valkla Kodus. Siin  tegelen ma spordiga, kuulan muusikat ja vaatan telekat, loen ajalehti ning suhtlen töötajate ning kaaselanikega. Osalen aktiivselt ka näiteringis. Viimases Punamütsikese etenduses mängisin hunti. Käisime oma näitetrupiga ka Kehra Kodus esinemas.

Oma osakonnas aitan kaasa üldruumide koristamisel, laua katmisel, sööklast toidu toomisel, prügi välja viimisel, pesu toomisel ja viimisel pesumajja. Ühe tegevusjuhendajaga koos ka musitseeerime, tema mängib kitarri ja mina laulan. Lisaks kasutan aktiivselt Valkla raamatukogu ja kui seal on mõni uus põnev raamat, siis soovin seda kohe lugeda. Võtan kaks korda kuus osa jumalateenistustest ja osalen ka piiblitunnis.

Valkla Kodus elades olen endale selgeks saanud elupõhimõtted: vaja on jälgida kümmet käsku. Ükskõik, kus sa ka oled, kui sa elad seal puhta südamega, siis on igal pool hea ja tore olla. Meelemürkide tarbimine ei vii ka kuhugi. Armastan ka erinevaid keeli: eesti, vene, inglise, saksa ja soome keel – need keeled on mu elus kõige rohkem head teinud. Loomadest meeldivad mulle kassid, koerad, hobused, delfiinid ja elevandid.

Olen oma elus väga palju läbi elanud ja nüüd tagantjärgi vaadatuna olin selles ise süüdi. Tollel ajal oli minu üle võimust võtnud alkohol, kuid nüüd ma ei mõtlegi enam selle peale ja olen aru saanud, et ilma meelemürkideta on super hea elada.

Valkla Kodus meeldib mulle see, et siin on hea ja turvaline elukeskkond, sõbralikud ja toetavad töötajad ning põnevad kaaskliendid. Kodu töötajatest meeldib mulle kõige rohkem meie kodu juht Inge, ta on alati väga sõbralik, toetav ja kena välimusega.

Unistan sellest, et ma saaks kunagi  Tallinnasse elama et saaksin elada sotsiaalkorteris ja minna tööle haiglasse hooldajaks. Sooviksin ka endale tüdruksõbra leida, kellega koos elama hakata. Soovitav on, et ta oskab eesti või vene keelt.    


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!