Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Vändra alevi ääreosas, jõe ja metsatuka vahetus läheduses. 

Meie kodu koosneb viiest peremajast, igas neist on suur köök-elutuba ja üheksa magamistuba (sh üks kahene tuba). 

Meie juures elab 50 inimest, kellele on toeks 26 tegevusjuhendajat ning kolm toitlustusteenindajat. 

Oleme väga rõõmsad selle üle, et meil on nii soe ja tore pere, jagame alati oma rõõme ning muresid. Oleme alati üksteisele toeks! 

Aga milline näeb välja meie elu Vändra Kodus? Me tähistame tähtpäevi: jõuludel käib jõuluvana, jaanipäeval süütame lõkke, vastlapäeval teeme vastlasõiduga jne. Hoiame traditsioonidest kinni ja meie elanikud ootavad alati tähtpäevi. 

Mis me veel teeme? Suvel käime ujumas, külastame erinevaid muuseume ning käime kohtades, kuhu parasjagu soov ja mõte viivad. Elanikud esitavad oma soove, mida töötajad igati arvesse võtavad ja võimalusel teostavad. Paar korda kuus korraldame diskosid - kõik saavad kõik kokku ja tantsivad. Rõõmu on oi kui palju! Hea alguse päevale annab meil tantsimine: võimleme end soojaks, et saaks päevaga alustada ja minna omade toimetuste juurde. 

Meie kodu sobib inimestele, kes on intellektihäirega, heatahtlikud nii enda kui teiste suhtes ning soovivad säilitada või edendada oma oskusi. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Rene. Elan Vändra kodus juba peaaegu kaheksa aastat. Enne elasin Tori Kodus.

Vändra kodus saan iga päev koristada ja see meeldib mulle väga. Peale igat söögikorda puhastan söögilaua ning köögipõranda. Samuti saan ma õues jalutada ning nautida meie kodu ümbritsevat ilu. Töötajatega saan vestelda igapäevaselt nii oma majas kui ka teistes majades. Ma saan elada üksinda toas ning vaadata televiisorit ja kuulata muusikat. Samu asju võin teha ka eestoas oma sõpradega.

Olen siin õppinud paremini koristama, laulma ja tantsima.

Eriti meeldivad mulle siin minu sõbrad, kellega saab eestoas koos televiisorit vaadata ning juttu ajada. Samuti saab siin tantsu-laulupeole minna. Töötajad meeldivad, sest nendega saab suhelda. Koristada meeldib. Meie klienditööjuht Katrin meeldib. Siinne söök meeldib.

Minu sooviks on tantsu- ja laulupeole minna ning Pärnusse karaoket laulma. Kunagi tahaks kolida vanematele lähemale. Samuti sooviks leida pruudi.

Kodu pakutavad teenused

Vändra Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 30 inimesele ja ööpäevaringset erihooldusteenust sügava liitpuudega isikutele  20 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!