Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie armas Näituse kodu asub Viljandi kesklinnas. Meil on suur aed ja selle sees kaks ühekorruselist maja, kus igapäevaselt toimetavad 20 ööpäevaringset toetust vajavat elanikku. Neile on abiks ja toeks seitse tegevusjuhendajat ning toitlustusteenindaja. Mõlemas majas on suur elutuba-köök ja üheksa magamistuba. 

Aias on meil kasvuhoone, kus kasvatame igal aastal tomateid ja kurke, viljapuud, marjapõõsad ning kõrgpeenrad lillede ja maitsetaimede jaoks. 2016. aastal tunnustas Viljandi linnavalitsus konkursil “Lilled linna” meid üheks kaunimaks lilledega kaunistatud kodudest. Kuna asume keset linna, siis pälvime igal suvel inimeste imetlevaid pilkusid ja kiidusõnu meie ilusate lillede kohta. 

2016. aastal võtsime osa Vääna-Vitil toimuvast Talendijahist ning meie kodu näitetrupp “Päikeseratas” tuli võitjaks kahe õpetliku lühinäidendiga. 2018.aasta sügisel liitusime heategevuskampaaniaga ja viisime omakasvatatud kõrvitsaid loomaaeda.

Oma päevi sisustame SA Hea Hoog töökeskuses tööl käimisega, koduste majapidamistööde ja söögi tegemisega. Nädala sees jalutavad tööl käivad elanikud tegevusjuhendajaga linna tööle ning tagasi. Koju jääjatest on osad abiks köögitoimkonnas.  

Majapidamistöödeks on meil majades piktogrammidega graafikud, kus on märgitud kõikide igapäevased töökohustused ning enamjaolt tehakse asja innukalt.  

Tähistame traditsiooniliselt rahvakalendri tähtpäevi, jõulupeoks mõtleb meie tegevusjuhendaja alati välja mõne näidendi, mida elanikud peol teistele esitavad. Pühade eel meisterdame ja kaunistame maja. Küpsetame, istume koos laua taga ja sööme kooki. Osaleme alati ka spordipäevadel ja talgutel. 

Meie kodu on sobilik koht inimestele, kes soovivad olla aktiivsed, käia tööl ja linnas üritustel. Aga siin on teretulnud ka inimesed, kelle tervis ei võimalda nii palju liikuda - majas ja aias leidub kõigile toredat tegevust. 

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Toivo Tuudelepp. Elasin 33 aastat kodus oma pere juures. Siis läks mu tervis halvemaks ja pidin kolima Viiratsi Hooldekodusse. Seal jõudsin elada üle aasta, kui kolisin Viljandi Näituse Kodusse, kus olen nüüdseks elanud juba kuus aastat.

Kuna olen Viljandist pärit, siis siin elades on mul väga hea käia kord nädalas isal ning teistel sugulastel külas. Korra nädalas osalen näiteringis, neli korda nädalas käin pikaajalise kaitstud tööl, vahepal käin ka muuseumites ja erinevatel vabaõhuüritustel.

Kodus olles saan olla abiks köögitoimkonnas kartulite koorimisel. Mulle meeldib kerida lõnga, mida erinevatest kudumitest harutan. Siin elades olen õppinud kasutama kartulikoorimisnuga.

Lemmikuks töötajaks on minu tugiisik Aiki, sest ta on alati sõbralik ja rõõmsameelne.

Ma tahaksin saada omale maja ja naist, õppida kasutama arvutit ja joonistada rohkem.

Kodu pakutavad teenused

Viljandi Näituse Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 20 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!