Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kodu

Kodu

Kodud

Milline on meie kodu?

Meie kodu asub Põltsamaa lähedal looduse rüpes ajaloolise kuulsusega Võisiku mõisahoones. Hoonete kompleksi ääristab muistne kiviaed õunaaia ja mõisapargiga.  

Mõisas asuvad töökeskus, huvitoad, õppeköök, raamatukogu ja jõusaal. Meie kodus on viis osakonda, kus inimeste kasutuses on ühe- ja kahekohalised magamistoad, köögi- ja puhkenurgad, hügieeniruumid ning tegevustoad. Lisaks suur saal  toitlustamiseks ning mõisasaal pidudeks ja koosviibimisteks. Rõdult avaneb suurepärane vaade järvele.  

Meie juures elab praegu 180 inimest, kuid kõik nad saavad lähima paari aasta jooksul kolida elama kaasaegsetesse ja palju väiksematesse teenuseüksustesse. Elanikele on abiks ja toeks üle 70 töötaja, neist 60 tegevusjuhendajat, lisaks toitlustusteenindajad, transporditeenindajad ja hooldusmeister. 

Võisiku Kodu on hoolekandeteenuseid pakkunud juba üle 90 aasta, oleme sulandunud kogukonda ning meid teatakse ja tuntakse. Meie majas on elanikel võimalus töötada. Osaleda saab laulukooris, tantsutrupis ja näitemängudes ning tegeleda fotograafiaga. Spordisõbrad saavad võistelda Eriolümpial ja puuetega inimeste sportmängudel nii kergejõustikus, suusatamises kui pallimängudes. Korraldame juba kümme aastat oma jooksuüritust, Võisiku järve jooksu. Treeningud toimuvad aastaringselt jõusaalis ja mõisapargi spordiväljakul.  

Igal kuul korraldame ühe ühisürituse, alustame jaanuaris Hiina kalendri järgi looma-aasta peoga ning lõpetame jõuluvana ja kommipakkidega.  

Elanikud oma kodust

Minu nimi on Rene Jung. Elan juba päris kaua aastaid Võisiku Kodus. Lapsena olin väikelastekodus. Enne elasin Imastus.

Võisikul käin köögis tööl, teen abitöid: koorin kartuleid, aitan katlaid pesta, olen abiks raskuste tõstmisel. Käin koristamas kontori pool, tegin kaldtee suurpuhastust. Veel käin vaibakojas ribasid lõikamas, millest valmivad imeilusad vaibad.

Käin nädalas kaks korda laulmas ja tantsimas. Sageli käime esinemas teistes hooldekodudes. Suvel võtame osa laulu-ja tantsupeost. Suvel käin koos tegevusjuhendajaga matkamas. Tegevusjuhendaja Margitiga käime ekskursioonidel ja näitustel. Viimati käisime robotite näitusel. Käin suusatamas talvel. Olen saanud palju medaleid.

Olen õppinud siin teiste abistamist ja töötamist.

Tegevusjuhendajad on sõbralikud ja mulle palju õpetanud. Minu lemmiktöötajad on Otsa Merle ja Laine Krivin. Sellepärast, et Laine nõuab korda. Tuba peab korras olema. Koka Sirje meeldib ka, ma koksin talle mune potti ja aitan piimapakke külma panna.

Kui minul on unistus, siis ma mõtlen. Mul on oma ema, kaks venda, üks õde. Ma tahan nende juurde elama. Vend viib mind igal suvel koju puhkusele.

Kodu pakutavad teenused

Võisiku Kodus pakume ööpäevaringset erihooldusteenust 180 inimesele.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!