Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Antsu meenutus lapsepõlves nähtud filmist 

Antsu meenutus lapsepõlves nähtud filmist 

See oli 1965. aastal kui olin Harju maakonnnas Kose-Uuemõisas. Kosejõe eriinternaatkoolis olin siis 5. klassis kui näidati kooli suures saalis ühte väga armsat laste vilmi ja selle Pealkiri oli (Õnn Kaasa Kekets). Ja see rääkis Kahest lapsest kes olid sest neil ei olnud Ema ega Isa. Õest ja vennast üks oli Tütruk ja teine oli Poiss ja nad elasid algul väga hästi Kui siis juhtus väga suur õnnetus et Tütruk jäi äkki Kahest silmast pimedaks ja tema vennal oli oma õest väga kahju et tema kalli õega pidi nii juhtuma. Kuidas saaks oma õde aidata.  

Ja ta tuli otsusele et läheks laia maailma rändama ehk leian seald oma Kallile õekesele õnne. Ja läkski laia maailma rändama sest ta sai teada et getes kasvab üks valge lill mis teeb inimese nägijaks. Aga kuidas seda lille kätte saaks ja see kasvas mägedes ja ta võtiski tee sinna poole. Ja ta otsis ja otsis aga ei leidnud seda Kallist lille miss teeb Kalli õekese Nägijaks. Otsis ja aina seikles et kas ta leiab selle Kalli valge lille. Ta sai äkki kuskild teada et Metsas elab üks vana naine hehk mul õnnestub tema juurte tööle saada ja Poiss läkski vana naise jurte tööle. Ja neid nimetati nimega Nõidadeks ja poisile tööt tegema juures ta pidi kõik olevaid töid tegema ja süüja sai ainult leivakoorukesi töö eest mida ta pidi tegema.  

Kui nad laua ääres sõid siis tuli sinna see koer oli nälgas et ribikondid olid väljas ja väikesel poisil oli loomast kahju. Kui nõid nägi et Poiss söödab lauaääres oma palasid siis hakkas kohe kisama miks sa koera söödad ütles Nõiamoor. Aga kui Nõid keeras pilgu mujale siis andis poiss ikkagi koerale süüja ja nad said oma vahel suurteks sõpradeks ja kui Nõiamoor ükskord oli Kodund ära ja Poiss otsis Kõik kohad läbi kus oli Nõiamoor oli tegutsenud. 

Ise seda lille aga ei leidnud ja kui ta seda otsis siis juhtus ta selle peale et nõiamooril oli salakamber kus ta sala rohtusid valmistas. Ta vaatas lukku august sisse ja nägi kuidas nõiamoor sellist rohtu valmistas ja kui Nõiamoor nägi, et poiss vaatas lukkuaugust sisse siis sai vanamoor väga vihaseks selle peale. Irmsasti karjuma mida sa siit otsid. Kas sul on Kõik Kodused tööd tehtud 

Kui vanamoor sai asjast teada, et poisil on vaja seda silmarohtu oli ise valmistand oma väikses salakambris ta läks Kuristiku juurde ja viskas valmis väikse pudeli Kuristiku aga poiss nägi kuhu see iamoor selle väikse pudeli viskas Kuristiku põhja aga poiss ei lasknud seda juhust mööda. Ta läks kodu ja otsis köied ja võttis suuna Kuristiku pool ja laskus Köiega alla ja leidis selle Kuristiku põhjast selle Kalli rohu viimaks leidis üless ja hakka ülesse ronimaSellel ajal tuli sinna Nõiamoor ja Poissi segama et Poiss ei saaks selle rohuga ülesse tulla tahtis poisi käest seda pudelit ära võtta aga tema sõber Koer ei lasknud seda teha.  

Rohi oli poisi taskus ja ta võttis sammud kodu pool ja Kui ta Kodu poole Jõudis siis läks ta oma kalli õe voodi juurde ja nägi et tema Kallis õegene magas. Ta võttis pudelilt korgi ära ja kui paned Kummagisse silma kolm tilka seda Imerohtu siis saab tütruk jälle nägemise tagasi ja tütruku silma läksid valgeks Kui ta nägi et valgus tuli mõlemasse silma oli tütruk väga ülatunud et sai nägemise jälle tagasi. Tema vend rääkis oma õele kogu tõe kuidas ta oli selle Kalli lille käte saanud ja tema vend läks koos Koeraga maailma rändama ja ongi sellel vilmil Lõpp.  

Kirja pani 68-aastane Ants Paide Aia üksusest 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!