Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Anu loomalood: boad

Anu loomalood: boad

Boalaste sugukonna madusid on kaheksakümmend liiki. Neid elutseb palavvöötme metsades, osa liike kõrbes ja veekogudes.

Tallinna Loomaaias eksponeeritakse nelja meetri pikkust kuningboad ja kuni 70 cm pikkust liivaboad, kes elutseb Kesk-Aasia ja Taga-Kaukaasia kuivadel aladel näriliste urgudes.

Kuningboa elab tihedates metsaalades, ronib meelsasti puudel, esineb sageli jõgede-ojade kallastel, kuid vette ei lähe. Eelistab saaki kuival maal. On võimalik, et söögipaiga valimine on põhjustatud konkurentsist samades piirkondades elava anakondaga, kes peab jahti veekogudes ja nende kallastel.

Boa menüü on rikkalik – väikesed imetajad, sisalikulised, linnud. Tegutseb öösiti, päeval lesib puudel. Mürgihambaid boalistel ei ole. Kuningboa ei hoidu eemale ka asustatud aladest, esinedes sageli ka elamute lähedal, kus peab jahti sisalikele ja närilistele. Mõnedes paikkondades on ta peaaegu kodustatud. Kohalikud elanikud hoiavad boad majades ja aitades, kus need korralikult püüavad rotte ja hiiri.

Trinidadi saarel on kuningboa valinud jahiobjektiks sisse toodud mangustid ja talle pannakse selles suhtes suuri lootusi, sest mangustide tekitatud kahju ületab tunduvalt neilt loodetud kasu.

 

Keila Kaare Kodu elaniku Anu Undi jutu aitas kirja panna tegevusjuhendaja Mall Lebert.

 

KUULA: 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!