Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Anu loomalood: tiigerpüüton ja roni-puunastik

Anu loomalood: tiigerpüüton ja roni-puunastik

Seekord kirjutab meie loomasõber Anu Keila Kaare kodust roni-puumadudest ja tiigerpüütonist.

Roni-puunastik

Ronipuu madudel on puudel liikumiseks pikk, sale keha, mis kaalub vähe ja võimaldab tänu sellele peenikestel okstel liikuda. Saba on pikk ja selle saab ümber oksa kerida. Keha ristlõige on peaaegu neljakandiline. See annab parema toe, kui madu oksalt oksale liigub. Silmad on suunatud ette ja tänu sellele on tal hea vahemaad hinnata. Keha värv on roheline ja madu sulandub hästi taimestikku. Ta voldib oma keha puudel liikudes kokku nagu lõõtsa. Kõhukilbised tagavad hea nakkuvuse puukoorel. Elutseb Indoneesias, Uus- Guineas, Austraalias.

Tiigerpüüton

Tiigerpüütoneid on kaks suuremat liiki – India ja Tume tiigerpüüton. Esimene levib Pakistanis, Indias ja Srilankal. India tiigerpüüton on suur, kuni kaheksa meetri pikkune, pruunikates toonides madu. Kere helepruunil taustal paikneb rida suuri ja tumedaid laike, mis on korrapäratu nelinurkse kujuga, kohati on need laigud vöötidega ühendatud.

Tume tiigerpüüton elab Lõuna- Hiinas, Indo- Hiina poolsaarel ja Kalamantani saartel. Tume erineb kere tumedama, intensiivsema, kontrastsema värvusega ning silmade puudumisega külgmistel laikude.

Anu loo pani kirja Keila Kaare tegevusjuhendaja Mall Lebert

 

KUULA: 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!