Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Hoolitsevad konnavanemad

Hoolitsevad konnavanemad

Marmor-põrsaskonn on väike loomake, kes täispuhutuna nagu kõik kerakonnad, palli meenutavad. Nii hirmutavad nad oma vaenlasi. Ülalt hallikaspruun, tumeda marmormustriga. Kurgualune, küljed ja roiete tagaküljed rohekashallid, kõhualune alapool valge. See liin on huvitama sigimisega. Maasse kaevunud emane katab munad enda kehaga. Vastsed, hästi arenenud kullesed pääsevad ema kaevatud veerenni mööda veekogusse.

Harilik köidikkonn on päeval puurontide all või müüripragudes. Öösel püüab putukaid ja teisi väikeseid olendeid. Tal on ebatavaline sigimine. Kui emane on munenud, võtab isane munad, kannab neid haudumiseks oma seljal, kuni lõimetis on valmis kooruma. Siis viib isakonn nad madalasse vette. Levib Lääne-Euroopas.

Nokiskonn. Selle konna emane muneb maismaale 20-45 muna. Mõni isane jääb neid kuni kahekümneks päevaks kaitsma, kuni vastsed hakkavad end munade sees liigutama. Iga isane korjab oma suhu kuni viisteist muna ja libistab need lõua all olevasse suurde kotti. Kotis jätkub kulleste areng. Kui nad on kasvanud tillukesteks konnadeks, laseb isane nad vette.

Harilik kukkur-lehekonn, pikkus 4 cm, elab Lõuna-Ameerikas. Tema hoolitseb oma munade eest ebatavalisel moel. Isane aitab emasel pakkida munad tolle seljal olevasse nahkpauna. Paari nädala pärast laseb emane kullesed vette. Pauna avab ta oma tagajalal oleva pika varbaga.

 

Anu Unt Keila Kaare Kodust

 

KUULA: 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!