Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kogemusnõustamine depressioonist

Kogemusnõustamine depressioonist

14. juunil toimus Harju kogukonnas elamise teenuse elanikele vaimse tervise teemaline üritus, kus külalisesinejaks oli kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann. Silver, kes on ise depressiooni kogenud, leidis kiiresti hea kontakti elanikega, muutes arutelu kaasahaaravaks. Tänu oma kogemustele oskas ta selgitada, kuidas depressioon inimesi mõjutada võib.

Elanikud osalesid vestluses aktiivselt ja esitasid palju küsimusi, mis aitasid kaasa sisukale ja informatiivsele arutelule. See oli suurepärane võimalus jagada kogemusi, saada uusi teadmisi ja toetada üksteist vaimse tervise teemadel. Sellised üritused tugevdavad kogukonda ja suurendavad teadlikkust vaimse tervise olulisusest.

Ürituse järel jagasid elanikud oma muljeid:

“Sain palju positiivset energiat, et minna oma elus edasi. Panin enda jaoks mõned nipid kirja, kuidas natukenegi depressiooniga toime tulla ja kuidas ennast aidata.” – Tallinn Vikerlase elanik

„Mulle meeldis kõigepealt selle inimese nimi, kes seda loengut pidas. Mulle meeldis see, et see loeng oli huvitav. Mulle meeldis, et sain oma vastused kätte, mida ma olen küsinud ja uurinud. Mulle meeldis ruum, kus see loeng toimus, kuna see oli hubane ja mõnus koht. Mulle ei meeldinud, et loeng oli natuke pikk. Mulle natuke ei meeldinud, et loeng asus kodust natuke kaugel, aga elasin üle.“  – Mihkel Tallinna Õismäe kodust

Loo pani kirja Regina Aksjonova, Tallinn Kopli, Haabersti, Õismäe kodude tiimijuht

KUULA:

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!