Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Kuidas me nukuteatri nukkudega tuttavaks saime

Kuidas me nukuteatri nukkudega tuttavaks saime

Kehra Kodu elanikud külastasid detsembris väikese nukuteatri imelist maailma. Käisime nukuteater Kehra Nukk ajalooga tutvumas ning Kehra Raudteejaama muuseumis näitust vaatamas. Meile andis toreda ajalootunni endine tegevusjuhendaja ja harrastusnäitleja Margit.

Teater on juba üsna eakas, 60-aastane, ja väga palju etendusi andnud ning nii pika aja jooksul ka palju ringi reisinud. Terve Eesti on läbi sõidetud ning käidud on ka paljudes välisriikides. Samuti on teatrijuhid ja näitlejad selle pika aja jooksul vahetunud. Teatri asutaja oli Lea Sibul-Poola.

Kehra nukuteater loodi juba 1963. aastal ja teatrile omistati 1968. aastal rahvateatri/harrastusteatri nimetus. Teater tegutseb Kehra Rahvamaja ruumides, kus etendatakse sirmietendusi, avatud lavaga etendusi ja ka varjuteatrit. Põhiliselt antakse etendusi lasteaedades või koolides ja etendusi antakse ringreisidena seal, kuhu külla parasjagu kutsutakse. Aastas tuleb välja tavaliselt kaks etendust, millest üks on kindlasti jõuludeks. Näitlejaid on jäänud praegu väheseks ja hetkel mängivad seal vaid Margit ja Annely.

Saime näitusel tutuvuda paljude etendustes kaasa löönud nukkude ja loomade-lindudega, saime neid käes hoida ning silitada ja kuulasime näitleja vahvaid pajatusi. Paljud nukud ja loomad on meile tuttavad erinevatest muinasjuttudest, aga oli ka meile tundmatuid tegelasi. Samuti on mõned nukud meiega juba ühevanused, aga nägid siiski väga ilusad välja, sest on ka iluravi läbinud.

Elevust ja uudistamist oli väga palju, saime teatri ajaloost ja tegemisest palju teada ning tuli isu veel rohkem muinasjuttudest ja muinasjutu tegelastest teada saada. Kindlasti läheme varsti ka teatrisse.

Kehra elanike pajatused pani kirja tiimijuht Tiiu Kruusamägi

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!